Mama İçeriği

holdmybeer

sokak kedilerine çeşitli mamalardan oluşan bir alışveriş yaptım sırayla koyacağım fotoğraflardaki mamaların içeriğini 1, 2, 3 diye yorumlayabilir misiniz uzun süre kullanımda sorun yaratırlar mı???

8 CEVAP

Size tüm samimiyetimle söylüyorum Friskies ve Goody isimli bu 2 mamadan uzak durun. Özellikle Goody isimli samandan farksız mamayı kedilerin çoğu yemiyor. Eğer sokak kedilerine toplu bir şekilde mama alacaksanız temiz maammaa sitesinde Mito var onu öneririm. Onun haricinde Enjoy, NewCat, Trendline ve Proline öneririm

iidyl

toplu alımda mystic dışında uygun mama önerememe hastalığına kapıldım.. bu üç mamayı değerlendireceksem de üçü de içerik olarak neredeyse aynı hepsi birbirinden kötü.

Ozge00

Hepsi de ayni hemen hemen. Evdeki kedime tercih etmeyeceğim, dolayısıyla sokak kedilerine de vermek isteyeceğim bir mama. Uzun kullanımda evet zarar verebilir. Kedime aldığım mamadan veriyorum genelde. Golosi 20 kg var mesela. Bize 1,5 yildan fazla gidiyor. Çoğunu sokak kedilerine de verdim, dediğiniz mamalardan daha iyi. Mystic de ayni şekilde iyi. Onlar pahalı geliyorsa bonacibo da iyi secenek olur. Hepsinde mısır,bugday, gluten tarzı gereksiz zararli seyler olmasi üzücü. Gerçekten kendi kedime kullanmayacağim bir şeyi sokaktakilere de kullanmak istemem ama tabi kedi nufusunuz coksa bütçenize en uygun olani alip verin ac kalmalarindan iyidir. Mamaya et veya yas mama karıştırıp da verebilirsiniz.

Ozge00

En cok trendline, paw paw, econature, proline, enjoy kullaniliyor sanirim.

AnneRoss

Düşünceniz çok güzel, ama içerikler maalesef öyle değil :/ Mystic 15 kg N 1 1 de 170 liraya falan bulabilirsiniz, kargo da bedava. Eğer toplu ücret veremem derseniz mesela taksitle alabilirsiniz, ben öyle yapıyorum. Ben de öğrenciyim :)

holdmybeer

@Ozge00 maalesef sokakta cok fazla hamile ve emziren kedi oldugu icin daha ucuz ve dolayisiyla fazla almak istedim :( ac kalmalarindan iyidir diyerek. evdeki kedicikler icin mystic siparis etmistim, gelince onlara da veririm bari :) cevabiniz icin tesekkur ederim

holdmybeer

@nolurbanlamayin friskies dogru ama diger mama goody degil bestpet. ucuncusu de sokak kedileri icin bir mama. dedigim gibi cok fazla emziren ve hamile kedi var ve daha fazla almak icin birazcik ucuza kactigim dogru:((( ailemden uzak ogrenci olmasaydim tabii ki daha kalitelilerini alirdim :((( tavsiyeleriniz icin tesekkur ederimm

Ozge00

Evet anladım. İnternetten toplu sipariş verirseniz daha uyguna gelir, 15 kg falan alirsaniz. Onun harici ucu de ayni gerçekten hangisini beğenirlerse onu yesinler. Uc dört bes ayda bir markayi değiştirebilirsiniz. Ben kendi kedime de oyle yapıyorum. Bütçenize göre de değişim yapabilirsiniz. Bonacibo hakkinda ne düşünüyorsunuz fiyatı uygun mu