Minnoşum Da Mantar ????

Karameeell

Merhabalar ben mart ayı gibi bahçede ölmek üzere bir minnos kedi buldum gözleri kapanmış sinekler konmuş üzerine çok kötü durumdaydı.. Bu zamana kadar kedileri uzaktan severdim elime alamaz dokunamazdim.. Daha önce duydum kedilerin gözleri enfeksiyon lu kalınca gözlerini kaybediyorlar etrafımdaki insanlardan yardım istedim silin diye kimse umursamadı hatta bana kızdı yaklaşma hastalık gelir diye.. Baktım kimseden fayda yok eldiven maske takıp aldım onu o pis yerden ılık su ve pamuk yardımı ile gözlerini sildim öncelikle gözleri açıldı ve ardından gelen irini görmeniz lazımdı o an tiksknmekten ziyade agliycaktim çok kötü oldum =( sonra bilgisi olan ark sordum her gün yapmam gerektiğini söyledi hergün düzenli gidip ılık su pamuk ile sildim azaldı fakat geçemedi baktım olmuyor eczaneye gittim damla aldım onu kullanmaya başladım sabırla.. Tam iyileşti derken bu kez hasta oldu yemek yemedi oyyun oynamadı veteriner çağırdım iğne yaptı bir haftalık antibiyotikmis ve gercekten hem gözüne hem hastalığını tamamen geçirdi.. Bu arada kardeşim ona supriz çok güzel bir yuva yapmış bende oyun alanı yaptım speti herseyi var.. Ona olan bağım gittikçe güçlendi her an onu düşünüyor videolarını resimlerini izliyorum eve alamadım malesef bahçede yuvasinda... Oda bana çok alıştı sesimi duyduğu an deli oluyor elimle besliyorum bu arada önceleri annesi vardı emiyordu ama annesi terketti artık.. Benim kolumda küçük yaralar çıktı onemsemedim gecer diye ama yanına sıçradı korkarak doktora gittim doktor direk sen hayvanla mi uğraşıyorsun dedi.. Anlattım böyle böyle diye.. Kedi mantarı bu asla yaklasmiyorsun ve o hayvanı uzaklastiriyorsun ordan herkese bulaşan önemli bir hastalık dedi.. Çok üzüldüm ağladım ondan ayrılamam ki.. Tabi dayanamadım ben yine gittim eldiven takip ama kuzu hep kucağını istiyor =( iyydi birseyi yoktu onun ama iki gündür çok kötü grip olmuş hapsuruyor burnu akıyor ve enerjisi iştahı yok hiç.. Veteriner çağırdım mantar içinde ama dış parazit yaptı vitamin yaptı

8 CEVAP

mervevehubble

sokakta bakılan kediler için uygun mudur bilmiyorum ama ecosin tablet uygulatabilirsiniz veterinerde. mantar kremleri ile tedavi çok uzun günler bazen aylar sürüyor. en iyisi bir veterinere götürmek miniği çok geçmiş olsun

ayays

Doktorun tavrı ne kadar saçma.
Çocukken bahçemizde hasta kedilere bakardık tüm apartman. Düzenli olarak resmen mantar bulaştırdı kollarıma. Hiç bir doktor derhal uzaklaşıyorsun falan da demedi. Dikkat etmek, elleri ve temas eden yerleri silmek, kıyafetleri yıkamak yeterli.
Mantar gözükmeyen kediden mantar bulaşması faslı da bilmiyorum, emin olamadım.

Karameeell

Mantar bulgusu yok başka bir hayvan ile temastan olmuş olabilir dedi ama bazı kediler bulgu göstermiyor olabilirmiş bunun için özel bir veterinerde mantar aşısı yaptırabilirsiniz dedi.. Bu konuyla ilgi bilgisi olan cvp verebilir mi ilk kez bir minnosla ilgileniyorum korkuyorum mantar zorlu bir hastalık =( ne yapmam lazım yardım edin lutfen

Gelyahron

Bağışıklığı güçlenirse kolay kolay mantar olmaz. Yoğurt kefir verebilirsiniz

Karameeell

Yoğurt süt kefir sevmiyor.. Zaten başta annesini emiyordu sonralarda sütü sulandirip verdim.. Yeni ufak ufak onun yiyebileceği şeyler vermeye başladım araştırıp ne kadar doğru bilmiyorum sadece kedi maması vermek istemiyorum.. Yumurta haşlanmış olarak minik parça verdim çok sevdi.. Patates çok seviyor tavuk eti balık eti kırmızı et makarna sevdikleri ama hep dozunda alıyor.. Şuan belirli görüntüde mantar yok bir gidisinda ufak yuvarlak vardı şuan geçmiş gözüküyor belli bir tüy dokuntusu yok ama dökülme var.. Büyüdüğü icinmi bilmiyorum çok üzülüyorum

mervegck06

ecosin tablet kullanın ve kendi bağışıklığınızı güçlendirin hiç bir sıkıntı olmayacaktır.

elsah

Merhaba,

Kediniz için bağışıklık güçlendirici olarak verebileceğiniz ürün , https://www.petlebi.com/kopek-urunleri/profarm-probio-life-f-kedi-ve-kopek-sindirim-sistemi-duzenleyici-vitamin-tozu-100gr.html

Kendi kedim de kullanıyorum, Probiolife F severek yiyor.

Karameeell

Aynen doktorun tavrı benide korkuttu ki ben gerçekten artık duş almaktan bir hal oluyorum ona inerken ayrı kıyafet giyiyorum ama işte nerden olduysa kolum olmuş başka bir sitede sorduğumda da o kadar korkutucu şeyler yazdilarki çok korktum şuan iyice paranoya oldum yok saçları dökülenler filn her dk el yıkıyorum filn zaten korona mahvetti üstüne birde bu =(