Kedim 4 Aylık Ve Çok Az Mama Yiyor?

zin

Bazen ağzına ben tıkıştıriyorum mamaya çok şükür atmıyor yiyor öyle doyuyor. Niye boyle anlamadim minyon kalmasini istemiyorum saglikli olsun diye cabalıyorum. Mama kabı sürekli dolu haliyle hava sicak bayatlıyordur muhakkak mama. Sizce 4 aylık kediye öğün olarakmi mama versem o zaman yeme aliskanligi kazanirmi? Bu arada kaç öğün vercem ne kadar vereyim her ögünde

11 CEVAP

Drawhel

Fotoğraf*

Drawhel

Agajavsjska resime bittim cidden :D

FloorGang

Benim bi tane kedimde böyle yiyor gibi iştahıda var gibi ama çok zayıf kardeşinden. İkiside 4 aylık ama zayıf olan 1,5 kilo. Bazen yavru kedi sütü alıp içirmeyi düşünüyorum ek besin olsun diye. Genelde yaş mamasını da bırakıyor yarıda

Drawhel

Öğün olarak vermeyin daha çok küçük, mama kabında dursun mama acıktıkça yer. Bazı kediler yapıdan minyondur bu arada.

Ozge00

Mamasini sevmiyor olabilir mi

Ozge00

Yas mama veya ete karşı da böyle mi?

FridaDora

Ben kedime kuru mama vermiyorum. 2 ana 2 ara öğün veriyorum. Benim kedim de 4 aylık (29mart).
Ana öğünler (sabah akşam) günlük tavuk haşlıyorum çok az sebze (patates - havuç - kabak dönüşümlü).
Ara öğün(öğlen ve akşamüstü) olarakta yoğurt ve haşlamanın suyuna iki parça etinden koyuyorum. Haftada bir tavuğun içine 2parmak büyüklüğü inde ciğer doğrayıp veriyorum. Arada salatalık, karpuz ile oynamayı yemeyi sevdiği için sade yada yoğurta birkaç parça koyuyorum, malum su oranı fazla. Siz de veterinerinizle görüşüp ona göre bir beslenme düzeni yapabilirsiniz. Benim veterinerim dişlerini fırçalamam konusunda dikkatli olmamı söyledi yaş mama olarak beslenmek tartar oluşturuyor zamanla haftada 3 kez fırçalıyorum. Şimdilik sağlığı enerjisi yerinde, ilerleyen zamanlarda kırmızı ete ve balığa da başlayacak hatta çiğ beslenmeyi araştırıyorum 6 ayı doldurduğunda geçiş yapmaya başlayacağım. Pet Fooled diye bir belgesel var lütfen izleyin. Beslenme konusunda çok bilinçlendiriyor ve detaylı araştırmaya teşvik ediyor. Profilinizde anladığına göre kediniz zor aşamalardan geçmiş ve sizin için çok çok değerli. O yüzden bu detayı vermek istedim. Sağlıkla kalın :)

zin

Yok mamayı seviyor az yiyor nedense. Yaş mamaya da kosarak gelir sevinir ama yarısını bırakır sonra yer. Az yiyor yani. İştahsiz gibi

elberp

Kediler sevmedikleri mamaları anca idare edecek kadar yiyebiliyor. Hayatta kalacak kadar yiyim yeter diyolar heralde. N&D mamayı 30-35gr civarı yerken Orijen'e geçince birden iştahı açıldı, 65gr civarı yemeye başladı. N&D zamanı biraz zayıftı, Orijen'e geçince hızlıca toparladı. Yani mamayı yiyor olması sevdiği anlamına gelmiyo her zaman. Başka yiyecek olmadığı için az miktarda yiyor olabilir. Farklı mamalar deneyip görebilirsiniz sebebin bu olup olmadığını.

Mamanın uzun süre açıkta kalmaması da lazım. Onun için az az koyup, yediği miktarı takip edip günde birkaç kere bitirdikçe ekleme yapmanız daha iyi. Benim yavrum da bi kerede bitirmiyor mamayı, günde 10-15 öğün halinde yiyor. Mamanın gün boyu açıkta kalmaması için sürekli takip ediyorum, bitirdikçe ekliyorum.

kubraturan

Yarım çay bardağı mama koyun ve bitirdikçe aynı ölçüde ekleyin. Veterinerimiz böyle önerdi. Hem bayatlamaz da

sekerfare21

Asilari tam mi kedinin. Parazitler de neden olabiliyor istahsizliga.