Çok Korktu

venniee

arkadaşlar öğlen matkap yaptılar üst katta ve Leo deli gibi korktu ani sesten. Saklanmış işk bulamadım aradım taradım bişiyin altına girmiş.Orasıda çok tozlu olur süpürge girmez oraya. 2 saate yakın kaldı orda zorla az önce kolundan tutarak çıkarabildim. Çıkarır çıkarmaz tozlarını temizledim üstündeki ve direk taradım onu. Ama 2 saat toz soludu bir şey olur mu panik yapmalı mıyım

5 CEVAP

Siyammm

Panik yapmamalısın ama kedinin girebileceği her yer temiz olmalı

derya1616

kedilerden once bu kadar dikkat etmezdim acikcasi evin islerine.ama kedilerden sonra daha dip köşe yapıyorum temizliği.hele siyah olan kedim aksi taktirde beni rezil eder ustundeki tozlarla.yani mecburum bir nevi.ama tabiki ilk basta onlar yasiyor diye sağlıkları icin en basta yapıyorum..haftada iki supurge iki vileda yapiyorum.benimkiilerde cok korkuyor sesten hemen koltuk altlarina kosuyorlar.merak etme bisey olmaz bir kereden ama temiz tutma konusunda onem gostermelisin.kendini onlarin yerine koyup iki saat toz solumayi istemezsin

nilayy24

Bir şey olcağını sanmıyorum kumdan da alıyorlar o tozu maalesef her gün

sforselin

Girip sıkışabileceği dar yerleri kapatmanızı ve ona alternatif saklanabileceği güvende hissedebileceği bi yer yapmanızı tavsiye ederim. Ama iki saatlik bi şey için tedirgin olmanıza gerek olduğunu düşünmüyorum. Girdiği yerden de zorla çıkartmamak gerekiyormuş. Ödül mamasıyla oyunla falan kandırarak çıkarmalıymışız. Ben böyle sesler olduğunda ona övgü dolu güzel sözler söylemeye başlıyorum. Ara ara ödül maması falan veriyorum tedirgin olmaması için. Uyuyor gibi yapıyorum sık sık gözümü kapatıyorum falan. Bak korkulacak bi durum yok olsa ben böyle rahat olur muyum yemek yiyebilir miydin mesajı vermek için. Bilimsel bir kaynağım yok ama bana mantıklı geliyordu yaparken kmjbkbeb

venniee

ilk başta evi zaten günlük temizleyen biriyim ki belirttiğim üzere koskoca konsolon altına süpürge girmiyor. Daha önce hiç girmediği bir yerdi sığmaz diye düşünüyoduk. Daha sonrasında ödül maması galan hiç bi şey etki etmedi. Mamayı bırakıp gittim normalde direk yer atlar falan yok 1 saat mama önünde durdu kuzumun neyseki şusn baya iyiyiz bir şeyimiz yok