İç Parazit Hapı Toksoplazmayı Engeller Mi

Ebraerdem

İç parazit hapları düzenli yutturulan kuru mama ve yaş mamadan başka bişey yemeyen ve dışarıda dolaşmayan kedide toksoplazma olur mu

6 CEVAP

Anonymus552223

Meyvelerden bulasma riski daha fazla. Tam olarak asla korunamazsiniz, goz kaybetme ihtimali de cok dusuk en iyisi hic dusunmemek

sforselin

Toksoplazma olayıyla ilgili pek bir bilgim yok. Ancak iç parazit tedavisini sık sık olan ve kumunu temizlerken kakasıyla çişiyle temas etmediğiniz kediden hastalık kapma ihtimalinizin çok çok düşük olduğunu düşünüyorum. Çocuk falan düşünüyorsanız ve soruyu bu sebeple sorduysanız bi hekimin tuvaletini anne adayı yerine başkasının temizlemesini önerdiğini, onun haricinde bir sorun olmayacağını söylediğini hatırlıyorum.

Ebraerdem

Yok ondan değil bi haberde gözünü kaybetmiş bi kadın vardı ondan dolayı sordum ne olursa olsun kedimi asla başkasına vermem ama merak ettim iç parazit hapı bu parazitten koruyor mu diye

Ebraerdem

Yok ondan değil bi haberde gözünü kaybetmiş bi kadın vardı ondan dolayı sordum ne olursa olsun kedimi asla başkasına vermem ama merak ettim iç parazit hapı bu parazitten koruyor mu diye

sforselin

Dediğim gibi iç parazit tedavisi aksatılmamalı tuvaleti temizlerken eldiven dejenfektan vb kullanılmalı. Aşılarını da aksatmıyorsanız öyle bir şeyin başınıza gelme ihtimalinin olduğunu sanmıyorum.

Ebraerdem

Anladım en iyisi dediğiniz gibi hiç düşünmemek