Kuduz Aşısı

Milovat

Herkese merhaba,

Küçük kızımın bugün ilk kuduz aşısı zamanı geldi ancak ben çok tedirginim. Karma 2'den sonra ishal oldu ve bir bir buçuk hafta bu durumu geçmedi, iştahı kapandı vs. Eski vetimiz aşıdan değil dese de tamamen aşıdan sonra olmuştu. Şimdi yeni ishalimiz geçti ve iştahı da yerine geldi ama daha üç gün oluyor. Acaba kuduz aşısını şimdi yaptırsam çocuk için sorun olur mu? Tekrar aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum.

13 CEVAP

Gelyahron

Bağışıklığını güçlendirip yaptırabilirsiniz

yusufsaygin2

Kuduz aşısının herhangi bir acelesi yok, ama yaptırması zorunlu olan bir aşı. @gelyahronun dediği gibi, bağışıklık sistemini güçlendirip öyle yapabilirsin.

yusufsaygin2

Beklemenizde sakınca yok, -evde besliyor ve dışarıdaki kediler ile temas etmiyorsa- kendiniz ve kediniz için rahat olan bir zamanda yaptırabilirsiniz. Dediğim gibi zorunlu olduğu için yapılması gerekiyor..

Gelyahron

Bağışıklık hücrelerinin en yoğun olduğu yer bağırsaklardır. Bütün sistem üzerinde etkisi var. Bağırsak florasını da stabil tutmanız için yoğurt kefir elma sirkesi gibi doğal içerikler ile güçlendirmek gerekiyor

yusufsaygin2

Bir tanıdığım sirkeyi suya karıştırıp veriyordu, böylelikle koku falan da olmuyordu. Ne kadar doğru bir uygulama bilemem tabii..

Gelyahron

İçme sularına bir damla döküyorum. Yalnız markette satılan elma sirkesi değil filtresiz olanlardan. Evde yapılan elma sirkesi daha verimli oluyor

Milovat

Yogurt yapmayı biliyorum ama sirke yapmayı bilmiyorum ya djdkksfks bu aralar hayat her yönden üzerime geliyor yahu, filtresiz sirkeyi nereden bulabilirim

Gelyahron

Şarküteri ürünleri satan yerden alıyoruz. Belki başka yerlerde de vardır

Milovat

Her ikinize de çok çok çok teşekkür ederim. Olur da Artemis çok dinç ve sağlıklı bir çocuk olursa herkese benden ödül maması :D yanlışlıkla beni öldürecek diye korkuyorum artık sjjdjxjs adının kızı

Milovat

D vitamini eksikliği olduğu için difarm Multi vitamin kullanıyorum, bunun dışında ne yapabilirim bilmiyorum. Veterinerlere de güvenim artık o kadar azaldı ki kuduz gözümü çok korkutuyor şu aşıdan sonra ne kadar beklemeliyim geciktirsem problem olur mu?

Milovat

Yasal zorunluluğu olduğunu biliyorum, normalde bütün aşıları günü gününe yaptırıyoruz ama bu sefer bizi çok zorladi. Şimdi çocuğu tekrar aynı halsiz ve acı çekerken görmek istemiyorum. Cevabınız için teşekkür ederim (≧▽≦)

Milovat

Kefir kullandım uzun süre ama elma sirkesini hiç denemedim ne kadar ve hangi aralıkla nasıl veriyorsunuz bilgi verirseniz çok çok çok memnun olurum

Gelyahron

Ayrıca musluk suyu kullanmıyorum. Bunu da ekleyeyim