Kedim Tuhaf Davranıyor

iidyl

evet arkadaşlar biliyorum her kedi tuhaf hepsi birbirinden manyak yaratıklar ama benim kedim bugüne kadar karşılaştığım en anormal davranışlara sahip

başka hiçbir şeyle ilgilenmeyeyim ilgi odağı o olsun istiyor ders çalıştığımda kağıdın üzerinde yatıyor ama sevmeye çalışınca da asla kendini sevdirmiyor

yaş mama için her gün dolabın karşısında bağırıyor ama çıkarınca birkaç kaşıktan fazlasını yemiyor

normalde çok kanı kaynamadıkça asla ısırmaz ama tararken göğüs ve ön kollarının olduğu kısmına gelince deliye dönüp elimi paramparça ediyor

asla benimle birlikte uyumuyor ama her sabah üstümde tepişiyor uyanıp ilgi göstereyim diye

pusuda bekliyor ne zaman tuvaletini temizlesem gidip azıcık bile olsa işiyor hayırlamak için

üst kata çıkması yasak mesela, kızacağımı düşündüğü için gözümün içine baka baka merdivenib olduğu odaya gidip tırmanıp bağıra bağıra beni çağırıyor ben üst kattayım gel yiyosa yakala diye

daha bir sürü şey var böyle zaten lumik’i az çok bilen herkes de farkında bu dengesizliğinin ben biraz endişelenmeye başladım

sizce bu karakteristik bir şey mi ileride değişir mi yoksa kediler de çocuk gibi ve ben mi her istediğini vererek şımartıyorum gerçekten bilmiyorum

lütfen abarttığımı düşünmeyin onu çok seviyorum elimden gelen en iyi şekilde besliyorum ama onun beni sevdiğine pek emin değilim sanırım benimle pek mutlu değil

8 CEVAP

sevvalcmn

her bağırdığında istediği şeyi yapmayın yoksa bağırarak size her istediğini yaptırabileceğini anlar ve bunu kullanır, mesela bizimki sürekli yemeğimizden yemek istiyor ben vermiyorum ama annem kıyamıyor o da bunu bildiği için direkt annemin yanına gider bana gelmez. biraz sabır lazım sanırım

iidyl

yine idilliğimi konuşturup uzun uzun anlattım hakkınızı helal edin :D

Ozge00

Yok normal. Benim kediye benziyor bazi yazdıklarıniz. Sevdirmez kendini ama totomdan da ayrilmaz. Sabah beni uyandırir, uyandığımı görünce gidip kendi yatar gibi gibi uzuyor. Kediler uzaylıdir, net.

Ozge00

Sadece cok üstüne düşmeyin. Her istediğini her miyavladiginda yapmayin. Önünü alamıyoruz sonra. Bende yavas yavas düzeltiyorum bunu. Bir de ilk kez kedi sahibi olanlar daha çok üstüne düşüyor her miyavlayinca aa acaba noldu niye miyavliyor vs diye merak ediyor. Aslinda çoğu zaman ilgi istiyor sadece. Son zamanlarda biz baya iyi gidiyoruz, nazar değmesin de :D mesela onceden gece ben uyurken gelip basimda miyavlardi bende kalkardim sıkılmıştır diye oyun oynatirdim vs ilgilenirdim, daha sonra alışkanlık edindi saat farketmeksizin sürekli bunu istedi. Uykular haram oldu. Bende yorganın altina soktum kafami yokmuşum gibi davrandım. Bir sure sonra tepki vermeyince vazgeçti. Şükür bunu da atlattik böylece. İlerleyen gunlerde yeni yeni davranışlar da geliştirebilir. Benimki saklambac oynamayı cok seviyor mesela kapinin arkasina geçiyor veya birden koşuyor benim gelmemi bekliyor ben ses etmeyince bağırmaya başlıyor. Bilinçli olarak yapıyor bence bunu, cok değişikler. Anlamak zor

iidyl

ayy özge hanım içim rahatladı resmen.. yemin ederim artık sevilmediğimi düşünmeye başladım hayvan beni yaş mama bankası olarak görüyor resmen :D

ayrıca çok haklısınız, evde beslediğim ilk kedim olduğu için aşırı üzerine düşüyorum. ilk günden beri her hareketini sorguluyorum hele bi de geleli 1-2 hafta olmuşken hastalandı ya o zaman iyice şımarttım hâlâ acısını çıkarıyor.

üzerine düşmeyince bu sefer de annem ilgi gösteriyor, ona yaş mama ilgi için sırnaşıyor. aslında hiçbirimiz düşmesek kendi gelip sevdirecek sırnaşacak sürtünecek.. gel bunu anneme anlat.

sabah tararken elimi paramparça etti diye küstüm ilgi göstermedim, bunun üzerine benim uzaylı annemin gözlerinin içine baka baka sözde ağlayarak miyavlamış.. annem de sen nasıl anasından girip sözde ilgilisinden çıkarak güzel bir nutuk çekti. napsam bilemedim her ucu şeyli değnek gibi geliyor.

teşekkür ederim bir kez daha içini rahatlattınız.

Ozge00

Benimki sirf sevdirmiyor diye bende bir günlüğüne hic dokunmadim. Gerçekten kendi gelip zorla sevdirdi. O günden beri çok üstüne düşmüyorum kendi sevdirmek isterse kapim acik. Ama bizim ailede diger üyeleri sevmiyor yani onlara asla gitmez o da bir etken. Anneniz sevmese belki size yönelebilirmis. Bir günlüğüne deneyin annenizle anlaşın bakalım kime gidecek ilk

Ozge00

Bir de şöyle bir şey var cogu kedi, cok minciklanmadigi zorla sevilemedigi yere gider. Anneniz bunları yapmıyor veya siz mi yapıyorsunuz?

iidyl

aslında herkes mıncıklıyor kediyi evde.. o kendini sevdirmeyince uyku öncesi mahmurluğunu kullanıp alıp mıncıklıyor kucağında falan uyutuyor annem ama kaçmak istemiyor luna da. yani anneme yönelmesinin tek sebebi ben yoksam bile birilerinden ilgi göreceğini bilmesi. kardeşime kovalanmak istediğinde falan yanaşıyor, bana açken, anneme de benden ilgi bulamadığında işte. bir de annem ona asla hayır demiyor dondurma yiyorsa bir iki yalatıyor tatlı yiyorsa aynı şekilde. o yüzden de olabilir. çözemedim ben de daha ama çözersem anneme çok yükseleceğim yasa dışı yollarla kediyi kendisine bağladığı için :D