Kedi Dışkılama Değişiklikleri Ve Ayları??

4 aylık kedim bugün gün içinde hiç dışkılamamış. Keyfi oldukça iyiydi, kuru mamasını da yedi birazcık yaş da verdim. Ancak normalde günde iki defa yapardı akşam temizlemeye gittiğimde sadece çiş yaptığını farkettim. Kediler büyüdükçe dışkılama alışkanlığı değişiyor mu acaba?? 4 aylık kedi için bu normal mi? Günde 1 yani

13 CEVAP

Kedim Tekir kedi bu arada fotoğrafta gördüğünüz 1 ay önce sahiplendim minnoşumu hep bi sürü kaka yapardı endişeliyim :(( maması da proplan başlayalı 4 gün oldu

Ozge00

Evet. Şuan kedim bir sabah bir aksam yani iki kere yapıyor günde. Düzenli olarak yoğurt verebilirsiniz, sindirimine iyi gelir.

Ozge00

Küçükken de hep 2 yapardi yani değişiklik olmadi bizde ama çoğu kisi Yavruyken daha fazla yaptığıni söylüyor. Sizinki de daha yavru sayılır aslinda.

Ay umarım büyümesine bağlı bir değişimdir. Yarın yine kontrol edeceğim. Beslenmesi her zamanki gibi hemen yoğurt da vermek istemiyorum açıkçası yarın da yapmazsa vereceğim teşekkür ederim :)

Ozge00

Kakasi kati mi? Mama kaynaklı katılaşma, kakada azalma da görülebilir.

Ozge00

Ha bir de değişir bu sıklık. Mesela benimki de bazen 1 yapıyor bazen 2 bazen 3. Kıvamı daha önemli aslında.

Ozge00

Yoğurt vermekte sakınca yok aslında, ben düzenli olarak kullanıyorum vet onerisi ile. Kabızlık sorunu yaşıyorduk sürekli çok iyi geldi

Kakası en son topladığımdaki normaldi sabah almıştım gece yapmış. Her zamanki gibiydi yani sertleşmiş geceden kalma olduğu için. Benim kedi 4 aylık ama çabuk büyüdü hiç minik durmuyor :))) çok da hareketli o yüzden gidip kakasini yapip gelirdi 3 kez filan :)) ondan endişelendim açıkçası

Değişiklik olabiliyor mu valla ilk defa değişim farkettim açıkçası belki önceden dikkat etmemişkmdir bu kadar. Yoğurt onerinizi de yapacağım veterinerlerin de onerdigini bilmiyodum tesekkur ederim yardiminiz icin :)

Ozge00

Yani bizde oluyor ara ara. Yazin daha az tuvalete çıkıyor mesela çünkü cok sıcak ve az hareket ediyor genelde de uyuyor ve az yiyor. Takip ederek zamanla anlarsiniz bunu. Bazen et verdiğim zaman da dışkılama sayisi artabiliyor. Açıkçası ben çok onemsemedim bu konuyu hiç. Her gun tek sefer yapmasi da normal sayılır. Ama bence sizin mamayla alakalı da olabilir gibime geldi. Kaka kıvamı ilk yapınca kontrol edin, normal ise sıkıntı yok

Tamamdır kıvamına bakcam mutlaka yaptığında mamasını seviyor ama umarım onla ilgili bir sorun değildir:/

Ozge00

Bakalım bir takip edin, gelişmeleri yazarsınız :D

Tamamdır :)) çok sağolun