Kedim 4 Kere Sarı Kustu

Ceyday

3aylık scottish fold cinsi kedime,dün yemesi için yaş mama çıkarttım buzdolabından,bir gün önce açmıştım paketi ama tok olduğu için yememişti ,paketin 4/1 i kalmıştı onu mama kabına koydum ,bu sırada kedimde uyuyordu, masamın üzerine kıydum mama kabını ,kedim uyanana kadar ılır diye,kediminde masa üzerine çıkma huyu hiç yoktur, 5-10 dakika sonra içeriye girdiğimde kedim mamanın hepsini yemiş bitirmiş bile bu sabah tuvaletini temizlerken ishal olduğunu farkettim,akşama doğru kusmaya başladı hardal renginde 30 dakika sonra yine kustu bu kez ilkine göre daha az ve sıvıydı 1 saat sonra yine kustu bu kez daha sıvı ve azdı,Veterineri aradım entoregermina nın çocukalar için olan damlasını önerdi,suyuna kattım suyunu içti en son kusmasında renk krem rengi ve köpüklüydü bu kez yine azalmıştı ama çok halsiz ve uyuyor geri uyanıyor biraz yürüyüp yatıyor geri mamasını yemiyor sadece azar azar su içiyor kedim daha 3 aylık Veteriner gözlemleyip yarında durumu aynı olursa getirmemizi söyledi ilçede oturduğum için buradaki veterinerler hep büyükbaş hayvanlarla uğraşıyor bu yüzden afyondaki veterinere götüreceğim yarında durumu aynı olursa umarım hiçbirşeyi yoktur.

8 CEVAP

Ozge00

Daha önce benimde başıma geldi de böyle bir sorun olmamıştı ama olabilir kediden kediye degisir. Cok geçmiş olsun, yarına kadar gecer inşallah

mrrevewee

acilen veterinere götürülmeli daha çok küçük bünyesi kaldıramayabilir allah korusun

Ceyday

2 dakika önce bembeyaz kustu

Ozge00

Acik veteriner yok mu ki suan orada?

Ozge00

Burdan pek bir sey yapamayız da sadece ishali icin tavuk göğsü önerebilirim. Belki midesi bulandigi için yemeyedebilir.

Ceyday

Buradaki veterinerler hep büyükbaş hayvanlara bakıyor kedilere göre ilaç bile yok malesef yarına kadar durumu değişmezse afyona veterinere götüreceğim

Ceyday

İnşallah ciddi birşey yoktur çok üzüldüm gerçekten

Ceyday

Kedim bu sabah eski haline döndü ,mamasınıda yiyor ,veterinere götürmeme gerek kalmadı ,dün gece ağzına 1ml enterogermina verdim enjektörle ,biraz daha kustu ondan sonra kusması durdu çok şükür