Aniden Çene Şişmesi

bssimsek

Cocker cinsi 3,5 aylık köpeğimin, kısa bir gezintiden geldikten yaklaşık yarım saat sonra çene bölgesi davul gibi şişti. Ne bir havlama, ne bir ses duydum öncesinde. Çenesini sevmek için ellemesem ve yan profilden görmesem fark etmezdim bile. Ellediğim anda da acı bir çığlıkla yere düştü. Fakat davranışlarında bir değişiklik yok. Rahatça yemek yiyor, su içiyor, oynuyor. Sadece sesi kısık gibi. Hemen veterinerimizi bilgilendirdik, gözlemlememizi söyledi. Sorun ne onu bile bilmiyoruz. Daha öncesinde benzer bir olay yaşayan var mı? Neden olmuş olabilir? Ne yapmalıyız?

4 CEVAP

Ozge00

Ari veya farkli bir böcek sokmuş olabilir. Sizin yapabileceğiniz bir sey yok sanırım. Sık sık kontrol edin orayı akinti, morluk yada herhangi bir farklılık olursa diye. Geçmiş olsun umarım ciddi değildir

bssimsek

Evet, böcek sokması olabilir diye düşündüm ama kızım herhangi bir tepki göstermedi. Öyle bir durum olsa en azından bağırırdı. Veterineri çağırmayı düşünüyorum.

bssimsek

Alerjik reaksiyonmuş. Aşılarımızı olduk. Yarına geçer diye umuyoruz.

Ozge00

Neye tepki göstermiş? Bir sey mi sokmuş yoksa farklı bir sey mi acaba