Fikir Verir Misiniz

nilayy24

Kedimin diş etlerinde kızarıklık ve ağız kokusu olunca hekimimiz crystalin sprey verdi onu uyguluyoruz. Kızarıklık azaldı, ama veterinerimiz yumuşak gıdayı keselim bir süre dedi. 1 haftadır kedime yaş mama, yoğurt hiç bişey vermiyorum kuru mama dışında ve bugün baktım kakası çok koyu ve sert olmuş. Ne yapmalıyım? Zeytinyağı versem yine dişlerine zarar verir mi veya bir iki kaşık yaş mama vereyim mi?

7 CEVAP

Ozge00

Bende bunu anlamıyorum, genelde sert yerine yumuşak gida öneriyorlar. Bazıları okuyor ama sanırım boşa. Gecen belki görmüşsünuzdur kediyi market Sütüyle beslemesini söylemis vet yani cok tuhaf. Ben her ihtimale karşı ikinci bir vet görüşü alıyorum yasanilanlardan sonra güvenim epey kırıldı

Drawhel

Bence vermeyin, biraz sert şeyler yesin vet. Öyle dediyse bir bildiği vardır elbet adamlar bunun okulunu okuyor yıllarca. Tavuk kemiği verin bence üzerinde etide olan tavuk haşlayın yani kanat, but gibi onu verin yesin

Gelyahron

Yaş mama dişlere yapışıyor ondan öyle demiştir. Yoğurt verebilirsiniz aslında sıvı sonuçta. zeytinyağının da faydası olur hem de şifa kaynağıdır

Gelyahron

Kedinizde böbrek rahatsızlığı olabilir mi acaba? Ağız lezyonları? Koyu ve sert dışkılama? Susuzluk? Çünkü böbrek hemen alarm verip hasta eden bir organ değil, aklıma o geldi

Ozge00

Yok ben sivi veya katiya bir şey demedim. Evet okumuşlar ama okuyan biri Reflex veya sut nasıl önerir hic mi bilgisi yok yaniben ona şaşıyorum. Size bir sey demedim kesinlikle :)
Sıvı pek tuketmiyorlar o yüzden sadece kuru yemesi sorunlara neden olur başta böbrek hastalığı. Ben ona cok dikkat ediyorum gerçekten yaşamak istemeyiz cok zor, gözümün önünden gitmiyor bazi şeyler. Olabildiğince sıvı tuketmesine yardımcı oluyorum o yüzden. Yas mama belki yapışır eveg dendiği gibi ama yoğurt veya zeytinyağinim olacağını sanmam. Uzman bir görüş almak lazim.

Drawhel

@Ozge00 bence kedilerin yumuşak yemesi sağlıklı olmaz neticede bu hayvanların çene ve diş yapılarının gelişmesi gerekiyor bunun için ise kemik tarzı şeyler yemesi lazım. Mamaların sert olmasının bir sebebi de buymuş zaten.

nilayy24

Veterinerimiz yumuşak gıdadan olabileceğini söyledi ve spreyi kullanmaya başladığımızdan beri azaldı kızarıklık ve koku. Zannetmiyorum böbrek olduğunu çünkü kakası daha bugün böyle olmuştu ilk kez. Tam 1 haftadır sadece kuru mama yiyor.