Dışarı Çıkma İsteği

anjelik123

Kedimi önceden dışarda dolaştırıyordum işe başladığım için dolaştıramıyorum sadece haftasonları. Şöyle bir sorunumuz var kedim kapı açmayı öğrendi her camda kapıda sineklik var ve gidip onları açıyor hatta birisini yırttı. Bazen balkonun kapısını açıp çatıya çıkıyor. Korktuğu zaman hemen eve kaçıyor ama biz görmeden çıkarsa ve kaybolursa üzülürüm. Dışarı çıkmasını nasıl engelleyebilirm?

9 CEVAP

Ozge00

Olamazsın. Bir gün engel olsaniz ikinci gün aşağıda bulursunuz kediyi. Kediler merakli canlılar her türlü cikar oraya file yaptirmazsaniz

Ozge00

Evet en kötüsü de evden kacip sizin asla bulamamaniz. ev kedisi olduğu için sokakta en fazla birkaç gün yaşar, açlıktan susuluktan can çekiserek olur o hayvan çünkü bilmiyor sokakta nasil hayatta kalinir. Benim komşum İran kedisi almis, büyüyünce de napcaz bunu diye hastanenin önüne bırakmışlar. Kediyi iki gun sonra copte bulduk, çok güzel bir kediydi gerçekten.ben bakamadim hayvana her tarafı kanlar içindeydi, kim bilir ne olmus. lütfen bunları da hesaba katarak düşünün. Sonra cok pisman olursunuz am is işten geçer.
Cok zorlu bir islem değil aslında.Ben nalburdan tel alip kendim civi ile monte ettim, metre başı 10 tl idi. Ucuz gerçekten, kedinin canından daha kıymetli değil

Ozge00

File yaptırmak lazim.sinekligi acar yirtar elbette.

Ozge00

Sürgülü sineklik var alüminyum olan. Yirtilmaz ve siz haric o acamaz

ZehraBulutt

Kaybolmaktan da kötüsü çatıdan düşebilir. File ya da metal sineklik yapmalısınız, normal sinekliğin hiçbir koruması yok kediler için.

ZehraBulutt

Metal dediğim sineklik tülü yerine alüminyum tel kullanılıyor o, kedi sinekliği yazarsanız çıkar.

ZehraBulutt

Yüksek olmasa da tehlikeli olabilir, 2. kattan düşüp felç olan kedi biliyorum.

anjelik123

Metal dediğiniz hangisi anlamadım ama daha önceden böyle yapmıyordu. müstakil ev olduğu için çatı çok yüksek değil ama genede çıkmasını istemiyorum oralara çıkmayıncada miyavlıyor sineklikten başka nasıl engel olabilirim

anjelik123

Sinekliği çok değiştirkdik köpekte yırtmıştı. En iyisi oysa alırım tabiki kedimden değerli değil. Evde bakılmış bi hayvan tabiki sokakta yaşayamaz bakamıycak olsam güzel bir yuvaya sahiplendirirm öyle sokağa atıp vebaline giremem