Erkek Kedi Kızgınlık?

Merzela

Kedim 5 aylık daha kızgınlıga ne zaman girer ve erkek kedinin kızgınlığa girdiğini nasıl anlayabilirim. Kızgınlık olunca kısırlaştırıcam onu bekliyorum. Ve kaç aylık kısırlaştırabilirim?

4 CEVAP

Nakata

Merhaba bizimki 8 aylık civarı yavstan baslamisti , kızgınlığı erkek kedide anlamamak nerdeyse imkansız çünkü koku bırakmaya başlıyorlar :) ağır keskin bir koku evi sarmaya başladıysa bilinki kixginliga girmiş :)

Ozge00

Evet belirgin oluyor yani anlarsiniz. Bağırma olsun, etrafa işeme olsun, saldırganlık olsun, eşyalari taciz etme olsun vs. Bir şekilde anlasiliyor yani.
Kızgınlığa girme zamani da değişiyor kediye gore. 5 aylikken de olur 8 aylıkken de, değişir yani. En iyisi girmeden yaptırmak, sonra öğrendiği hareketleri tekrarlama durumu olabiliyor.

Ozge00

Bahsettiğim ilk kızgınlık değil, ilerleyen süreçte yani sizlik değil. Niye yazdim bilmiyorum gaza geldim galiba. Neyse :D

Firfir1

Koku bırakmaya başlamadan kısırlaştırın bence ben 9 aylıkken kısırlaştırdım çok bağırmaya başlamıştı kapının önünde balkon camının önünde falan biraz daha bekleseydik işaretlemeleri başlayacaktı kilosu tuttuğu sürece bi sorun oluşturacağını sanmıyorum