Kısır Kedi Ve Yavru Kedi

Yigitandro

Merhaba, benim 7 yaşında kısır erkek bir kedim var. 1 ay önce yavru erkek bir kedi sahiplendim. Ancak kısır kedime kısırlaştırılmış kedi maması, yavru kediye de yavru kedi maması vermem gerekiyor. Gün içerisinde evde olmuyorum. Akşam 8 civarı eve geliyorum. Yani mamalarını ayrı verme gibi bir durumum bulunmamakta. Yani aynı şekilde beslemek zorundayım. Yalnız yavru kediye kısır kedi maması vermem sonrası gelişiminde herhangi bir sorun olur mu?, ikisininde yiyebileceğin iyi bir mama var mı bu süreçte? Hangi mamayı tavsiye edersiniz? Bütçem orijen ve acanaya yetmiyor. Bunların dışında önerebileceğiniz bir mama var mı ikisininde sağlıklı gelişimi için?

13 CEVAP

iidyl

ikisinin de yiyebileceği acana ve orijen dışında tüm yaşam evresinde yenilebilecek bir mama bilmiyorum ne yazık ki.

kısır kedinin kitten mama yemesi, yavru kedinin kısır mama yemesi sağlıklı değil. ikisi için de sağlıklı bir durum değil yani.

önerebileceğim pek bir şey yok ne yazık ki.. ama şumu söyleyeyim yapabileceğiniz en iyi şey ikisini karıştırmak.

iidyl

rica ederim içinde bulunduğunuz çözmesi gerçekten zor bir durum, umarım en kısa zamanda çözersiniz :’)

Yigitandro

Umarım deneyim sahibi birileri yol gösterir.

Milovat

Kısır kedi maması diyet oluyor genelde çünkü kediler kisirlastirildiktan sonra kilo almaya meyilli hâle geliyorlar, yavru kedi maması ise gelişimi için özel olarak hazırlanmış bir mama bu yüzden gelişimini yavrunun kötü etkilerken, kısır kedinizin de obez olmasına neden olabilir gerçekten iki arada kalmışsınız ayrı kablara koysanız da hangisinin hangisini yediğini bilemeyeceksiniz umarım mantıklı bir çözüm bulunur. :(

Ozge00

İçerik

Kurutulmuş Ve Taze Tavuk Eti (%50)
Kahverengi Pirinç
Bezelye
Nohut
Patates
Rafine Tavuk Yağı
Balık Yağı
Bira Mayası
Hidrolize Tavuk Ciğeri
Nükleotit Maya Proteini
Mineraller
Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler
Deniz Yosunu
Zerdeçal Kökü Tozu
Yucca
Pisilyum
Analiz Raporu

Protein %35
Yağ %18
Ham kül %5
Ham Selüloz %3
Nem %8
Omega 6 3.60
Omega 3 0.65

İçerik

Kurutulmuş Ve Taze Somon Ve Deniz Balığı (%30)
Kahve Rengi Pirinç
Bezelye
Nohut
Patates
Rafin Tavuk Yağı
Hamsi Unu
Bira Mayası
Hidrolize Tavuk Ciğeri
Hamsi Yağı
Nükleotit Maya Proteini
Mineraller
Prebiotik Manan Oligo Sakkaritler
Deniz Yosunu
Avize Ağacı Özütü
Zerdeçal Kökü Tozu
Kabak
Havuç
Nar
Kinoa
Yucca
Pisilyum
Analiz Raporu

Ham Protein %26
Ham Yağ %14
Ham Selüloz %4
Ham Kül %8
Nem %10
Omega 6 3.40
Omega 3 0.70

Mystic icin baktim bu sekilde mesela

Ozge00

sansürledigi icin ayri yazdim siz birleştirip yazin onu çıkar link

Yigitandro

Evet şuan resmen garip bir ikilemdeyim. Teşekkür ederim cevabınız için.

Ozge00

Protein farkini gorebilirsiniz en fazla fark onda zaten. Belki kediye ek vitamin verirseniz daha iyi olur. tabi bunu veterinerinize danışın, fikrini sorun.

Yigitandro

Teşekkür ederim.

Yigitandro

Şu anda aminosol marka vitamin veriyorum. Kısır kedim için de Nd nin kısır mamasını veriyordum. Yavru için ise mystic yavru kedi maması almıştım. Ama şuan tam ters şekilde yiyorlar.

Ozge00

İkisi açısından da sorun oluşturur bu evet. Yavru mamasinda değerler yüksek olunca büyük kedide kilo artışı yaglanma görülebilir ileride zarar verir kediye, küçük kedide kısır mamasi yerse yeterli besinleri alamaz o da gelişimde geri kalır çeşitli sorunlar çıkabilir.
Vitamin desteği harici ne yapılır gerçekten aklima bir sey gelmiyor, en iyisi bir uzmana danışmak olur kesinlikle. Önemli bir karar bu.
Ndnin içeriği daha cok birbirine yakın gibi.

Sunu buldum mesela yavru mamasina daha yakin

https://www.markam ama.com.tr/nd-bal-kabakli-tahilsiz-bildircin-nar-kisirlastirilmis-kedi-mamasi-1

Yigitandro

Sağolun cevabınız için. Kısır kedime verdiğim mama linkini gönderdiğiniz mama zaten. Farklı bir çözüm çıkmazsa onunla devam edicem artık.

Canseza

Aynı sorunu ben de yaşadım. Maalesef sadece evde olduğum zamanlarda yavru kedi maması koyabiliyorum. Kısırlaştırdığım kedim o mamaya gittiğinde uyarmam gerekiyor. Büyük kedim için mama olarak acana ve hill’s kullanıyorum. Yavru için ek vitamin haftada en az 3-4 kez kullanıyorum. Gelişiminde her hangi bir sorun yaşamadık. 2 ayda 1 kilo aldı ve boyu da uzadı.