Kedim Yaş Mama Yemiyor

Kocalex

Kedime yaklaşık 1-2 aydır yaş mama vermiyordum daha önce veriyordum severek yiyodu bugün 12li brit premiumun yaş mamasını aldım içinde 4 çeşit var ama hiç birini yemedi koklayıp gidiyor ne yapmam lazım kuru mamaya mı alışmıştır

1 CEVAP

Ozge00

Öncelikle yas mama önemli bir yer tutuyor kedinin hayatında. O olmasa bile su içmesine veya daha çok sıvı tuketmesine yardımcı olmaniz lazim ki bu da zor çünkü pek su içmiyorlar. En azından haftada 1 veya 2 kez vermek lazim. İleride ciddi böbrek sorunları oluşuyor, gormek bile istemezsiniz o halde kedinizi. Ben yoğurt, kefir, tavuk suyu vs gibi gıdalar tuketmesine özen gösteriyorum.
Sorunuza gelirsek, o markayı beğenmemiş olabilir veya uzun süredir yemediği icin olabilir. Elinize biraz surup ağzına degdirin, o tadini alinca yer. Yada yine beğenmeyip yemeyebilir. Ek olarak mamasina da katabilirsiniz belki oyle de yer