Tarhana Çorbası?

Ozge00

Kediler tarhana çorbası yiyebilir mi? Benimki çıldırdı kokuyu alınca. Parmağımla cok az yalattim tadini begenmez istemez diye ama tuhaf bir şekilde aşırı beğendi. Suan çorba için miyavliyor.

11 CEVAP

AnneRoss

Benimki de çorba içerken mercimek çorbası kaseme kafasını sokup çorbamı dillemişti ksskskdldldlf hayır ben gülmemi kontrol altına alana kadar içti de yani :D Kedileri anlamaya çalışmayın manyak olursunuz kdskxkx

Ozge00

O kadar tuhaf soru ki kimse cevap veremedi galiba :D
Neyse vermedim zaten. Biraz miyavladi sonra yoğurtla kandırdim sustu.

Bence sen yedirme içinde birsürü baharat var bi kerelikten bisey olmayabilir ama baharatlı şeyler uzun vaadede böbreklere zararli

Kediler değişik anlam vermek gerçekten zor

Bikedi

Baharatsizsa bence bi sakinca yok tarhana candir. Bildigim kadariyla siz yogurt veriyordunuz kedinize. Tarhanada da yogurt var kokusunu almistir mis gibi:)

Ozge00

Bahartsizdi da, sadece nane vardı azıcık. Yedirmedim de merak ettim zarari var midir diye ve niye bu kadar sevdi onu da anlamadim. Sağolun.

FloorGang

Çoğu kedi naneyi ve türlerini çok sever mesela bknz: nepeta cataria

Ben bahçede beslediğim kedilere biraz sulandırıp içine ekmek de doğrayıp veriyordum karınları doysun diye. Ev kedisine de kırk yılda bir azıcık verilse sorun olmaz sanırım.

Ceyday

Galiba içinde nane olduğu için kediler nane kokusunu çok sever

sevvalcmn

çok ilginç şeyleri sevebiliyorlar mesela benimki de bamya seviyor ama hiç baharat olmasa bile içinde tuz oluyor o yüzden verme bence

Milovat

Tarhananin icerisinde neler var? İşte cevap un, yoğurt, soğan, domates... Kediler domatesi, yoğurdu ve çeşitli baharatları seviyorlar. Daha önce Bartın'da tarhana yapımına şahit oldum o kadar güzel kokuyordu ki neyse hamur haline dahi kediler saldırıyor :)) çünkü yogurt, domates vs var. Bizim cocuklar salata yaparken domates için tezgaha zıplıyor mesala bu yüzden bu kadar seviyorlar yine de tarhana vermemek en iyisi. Eğer hazır ise zaten içinde soğan vs. de var gerek yok