Misafir Evsahipliği Yaptığım Hamile Kedimin Yavrularını Sokağa Alıştırmak İstiyorum

yigitselma

Mayis ayında balkonuma gelmeye başlayan kedimin hamile olduğunu fark ettim; hamilelik sürecini ve yavruların emme sürecini rahat geçirmeleri için evime aldım. Ancak amacım sürekli sahiplenmek olmadı en başından beri. Çünkü her varlığın kendi doğasında yaşaması gerektiğini düşünüyorum. 3 yavru ve anne de çok iyi ve sağlıklı şükürler olsun. Anne dışarı gidip geliyor çünkü onu eve bağımlı kılmak istemedim başından beri ancak yavruları ne zaman nasıl salmalıyım kısmı çok kafamı kurcalıyor. Bu konuda tecrübe ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Yavrular 3 tane ve 2 aylıklar şu anda

12 CEVAP

iidyl

sokağa alıştırmak yerine sahiplendirseniz? doğalarında yaşamaları şu beton altı şehirlerde imkansız zaten, o ayrı bir konu.

her biri birbirinden tatlı kolayca sahiplenilir.. evde doğup 2 ay geçirmişken lütfen sokağa terk etmeyin o canları, yaşayamazlar.

derya1616

sokaha salmayın lutfen sokakta dogmamislar ve hic tanimiyorlar.burasi ****** degil.arabalar onlar icn cok tehlikeli.vahsi hayvanlar yok ama vahsi insanlar var.gecenlerde gördüm birkac cocuk iki aylik boyle bir kedinin gozune cubuk sokmaya calisiyordu.disarsi insan görünümlü seytan dolu.salarsaniz yazik olur bu masumlara.dunyada hic sokak kedisi olmasa hep yanimizda olsalar keske

Bence imkanınız varsa sahiplenin... Köy olsa doğrudur kendi doğasında yaşar ama şehirlerde betonların içinde arabaların arasında yaşamak doğası değil onların. Sahiplenmiyorsanız da hepsini birlikte sahiplenebilecek birisi varsa ona sahiplendirin... İlan verirseniz illaki isteyen çıkar.

Ceyday

Onlar artık evde doğmuş ev kedisi olmuşlar sokakta yaşayamazlar sahiplendirin sokakta kötü niyetli çok insan var haberlerde görüyoruz.

sforselin

Doğada yaşaması gerektiğine inanıyorum çok yanlış bir fikir. Doğa dediğiniz şartlarda ortalama olarak en fazla 4 yıl yaşayabiliyorlar. Ev şartlarındaysa 15 yıl yaşaması anormal bir durum değil. 20 yaşına kadar sağlıklı yaşayanlar var.
Benim tavsiyem de evinize almamış olsanız da kedim diye hitap edecek kadar sevdiğiniz anne kediyi kısırlaştırıp mümkünse ona arkadaş olsun diye yavrulardan birini de almanız. Bakamayacak olduğunuz yavruları da güzel araştırarak sahiplendirmeniz. Çünkü bunları yapmazsanız aşısız yetersiz ve kötü beslenen bu kediler "doğalarında" yok olup gidecekler.

Ozge00

Sahiplendirin

Bencede sahiplenirim hemen yuva bulurlar ev konforuna alışmış onlar

zimmer

Sahiplendirebilirseniz güzel olur. Biraz daha büyüdükten sonra dışarıda çok araba geçmeyen bir yerde yaşayabilirler. Önünde küçük bahçe olan apartmanlar var mesela. Oralarda yaşarlar.

yigitselma

İlgilenen ve tavsiyelerini belirten herkese çok çok teşekkürler. Söylediklerinizi değerlendireceğim. Sizlerin de aklında olsun o zaman, Bursa'da yaşıyorum. Gerçekten sahiplenmek isteyen birileri karşınıza çıkarsa/aklınıza gelirse buradan yazarsanız sevinirim.

sekerfare21

Daha fazla beklemeden sahiplendirin. Benim yavru 3 ayi gecince kimse mesaj atmamaya basladi. Su an 4 aylik ve ilana kimse yazmiyor. Halkimiz kucuk kedi seviyor halbuki annesiyle uzun sure yasamasi daha saglikli. :D

Ozge00

Instagram üzerinden daha çok kişiye ulaşırsınız. Yaşadığınız sehrin hayvan sahiplendirme sitelerine bakin. Ordan ilan verin.

iidyl

buradan bile ilan açabilirsiniz aslında