Erkek Kedi Kısırlaştırma

Ceyday

Kedim şuan 3 aylık scottish fold cinsi,6-7 aylık olduğunda kısırlaştırmalımıyım yoksa1 yaşına geldiğindemi kısırlaştırmam gerekir, bir sorun olmasından korkuyorum kısırlaştırma sırasında,veterinere haftaya götüreceğim aşıları ve kart çıkarttırmak için ,o zaman da bir soracağım,kısırlaştırmadan önce 1 kere çiftleştiriyimmi yoksa kısırlaştırayımmı ,kısırlaştırma birçok hastalık riskini ortadan kaldırıp ömrünü uzatıyormuş

3 CEVAP

Zehra2505

Lütfen çiftleştirmeyin...
Genelde 1 yaş sonrası diyor vetler.
Bizim veterinerimiz 10 aydan sonra yapabiliriz demişti kedim şuan 10 aylık ve kızgınlık hareketleri başladı gibi eylülde yaptıracağız...
Kedinizin durumunu halini kızgınlığa girip girmedigini siz bilirsiniz erken girerse kisirlastirilabilir bir yaşından önce.

zeynepakar47

kedim beş aylık, pazartesi günü kısırlaştırdık. hiçbir sorun yok, akşamına tırmanmaya başladı bugünse bildiğiniz depar atıyor o derece :D

Baharpuffy

Ben kedimi 6 aylıkken kısırlaştırdım hiç kızgınlığa girmeden yapmak en iyisi hiçbir sorun da yaşamadık ve bence çiftleştirme