Uzun Süreli İshal

dmatias1903

Selamlar,
Kedim 2.5 yaşında dişi ve kısır. 1,5 yıldır kronik ishal. Çok su gibi değil ama cıvık. Sebebi bağırsaklarında bulunan kuru tip korona(veteriner teşhisi). Kedime vitamin veriyorum ancak bunun ishale bir faydası yok sadece bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bağırsağa iyi gelen bir vitamin tavsiyeniz var mı?

3 CEVAP

Aylin9995

Benim de kedim su gibi ishal olmustu mama degisiminden dolayi Gimcat gastrointestinal macunu almistim bir haftadir duzeliyor artik. Denenebilir belki

sforselin

Probiyotik kullanmanız iyi olabilir. Ayrı satılan probiyotik takviyeleri de var, kefir gibi kendinizin yapabileceği probiyotik içerikli alternatifler de. Ama kronik bir rahatsızlığı varken hekime danışılmadan hareket edilmemeli. Su tüketimi arttırmaya çalışmanızı tavsiye edebilirim ama.

elifdizman

Kefir içirerek toplamıştım bu durumu. Ama kronikse durum hekime danışmak gerek