Mystic Mama Yorumum

Miyumiyuu

Mystic hakkında sürekli sorular soruluyor bilgilendirici olması için yorumumu paylaşıyorum, kedimin tavuk alerjisi yüzünden her mamayı alamıyorum maalesef (genelde çoğu mamanın içinde tavuk içeriği bulunuyor) bu yüzden uzun süre proplan'ın deri sağlığı için olan mamasını kullandım ondan öncede N&D kullanmıştım ama kedimin tavuk yüzünden derisinde oluşan yaralara en iyi gelen proplan olmuştu. Kısırlaştırdıktan sonra proplan somonlu kısır kullandık fakat hiç memnun kalmadım tüylerinde dökülme ve kabızlık problemi yarattı, bunlardan dolayı ve artık bu mamanın bütçemi aştığından dolayı mystic mamaya geçtim, şu an kısır somonlusunu deniyoruz mama biraz ağır kokuyor ama kedim kokusunu alır almaz yemeye başladı, hafif kakasını yumuşattı ama kesinlikle ishal düzeyinde değil şu anlık, bu mamada da tavuk var tavuk alerjisi olan kediler için yaptığı etkiyi ileriki günlerde görürürüm ve güncel yorumumu mutlaka paylaşırım..

12 CEVAP

FloorGang

Mystic 2 aydır kullanıyoruz ondan önce de proplan, orijen, nd kullanmıştım bütçe sıkıntısı için bıraktık. Bizde de kakasında yumuşatma oldu ama herhangi bir sorunu yok. Zaten daha önce de veteriner kakasının sert olmaması için zeytinyağı vermemizi istemişti.Tavuklu yavru kedi. Tüylerinde dökülme yok. Yumuşacık. Tadını da çok sevdi.

bbeyzvv

ben ilk mystic diye delirirken bu sitede çok linç yedim..
şimdi çoğu kişi dolar artışı yüzünden mystic e geçti bu kadar alım artınca zam yapmasa bari

FloorGang

Evet diğer sözde kaliteli kedi mamaları gibi bir kokusu yok ağır bir kokusu var ancak bazılarının hoşuna gitmeyebilir ben normalde kuru kedi maması yiyen biriyim ve kaliteli olanların tadı hoşuma gitmiyor. Bu hiç şaşmaz. İçinde gerçek et olanların tadı kötü oluyor. mesela orijen le ndyi birde mystici yiyememiştim. Özür dilerim duman dhckslfndks.

Ozge00

Yapar zam, yakındır

FloorGang

@Ozge00 @bbeyzvv stok yapalım mı? Hiç böyle ünlenince zam yapan marka gördün mü gerçekten?

Ozge00

Var var olmaz mi. En kotu Reflex bile geçen zam yaptı siz düşünün

AnneRoss

Ay kötü ağır kokan Nd dir asıl Mystic onun yanında mis gibi kokuyo kskskdkd Kedim 1.5 kg lık Nd narlı tavuklunun anca yarım kilosunu yiyebildi, sonra koklayıp hırlamaya başladı ksnskskxc çocukta travma oldu sokak kedilerine kalan nd mamayı indirirken iğrenir gibi bakıp kaçıyo ksmskddkd

Ozge00

Harbiden mystic daha iyi kokuyor. Kedim nd koklayınca hapşırmaya başlamıştı :D
İlk kez bi mamayı severek yedi valla iyi gelirse mama çok sevinirim.

bbeyzvv

stoklamak iyi fikir aslında da zaten 15 kiloluk alıyorum nereye stoklayayım lfğelfiemfşemf küçük alanlar stok yapsın bence

markalar ünlendikçe zam yapar hiç şaşmaz

Zeynepulku

Acaba günde 5,3 kglik bir kediye mysticten ne kadar verilmesi gerekiyor ? Arkasında ne yazıyor bende almayı düşünüyorum bi paket kaç ay yetiyor diye bakacağım. Yetiskin kısırlaştırılmış kedi için

bbeyzvv

15 kilo mama 3 yetişkine 3 ay gidiyor yani ayda 5/3 kg yiyolar tanesi

Bikedi

Ben de 1 haftadir mystic kullaniyorym. Henuz bir sorun yasamadim. Kakasi biraz yumusak ama sorun olacak kadar degil. Tuyleri de iyi durumda. Severek de yiyor. Ustelik yerlu uretim. Destekliyorum