45 Günlük Kediler Saiplenilir Mi

Adigeepse

Arkadaşlar 45 günlük kedi sahiplenilmeye hazır mıdır

15 CEVAP

bbeyzvv

eğer sokak kedisiyse annesi bakmıyorsa sahiplenilir ama annesi varsa ve bakıyorsa sahiplenilmez

yavru kediler 2-3 aylık olmadan anneden ayrılmamalıdır yoksa bağışıklık sistemleri çok düşük olur ve bir çok hastalığa yakalanma olasılıkları artar (aynısını yaşadım)

ayrıca anne kediyi yavrularından erken ayırmamak gerek yoksa memelerinde kalan süt iltihap oluşturabilir

sforselin

3 aylık olmadan yavruyu anne ve kardeşlerinden ayırmamalısınız süt içmiyor olsa bile. Bu kendinizde davranış bozukluklarına yol açabilir. Elinizi ısırdığında canınızın yanacağını, nasıl oyun oynanması gerektiğini öğrenmesi için anne ve kardeşleriyle oyun oynamalı vakit geçirmeli.
(Ne desem de vazgeçiremedim sizi cins kediden bari buna dikkat edin. Ki bazıları erkenden yavruları satabilmek için yalan söylüyorlar.)

nilayy24

Ben 42 günlükken sahiplendim kedimi annesi artık bakmıyordu

Bir kedi her zaman sahiplenilir. Çok küçükse yani birkaç haftalıksa şırıngayla devam sütü verilerek bile gelişimi mümkün. Tabiki normal olarak 45 gün anneyle kalmalıdır. Ancak nadiren de olsa birkaç haftalık yalnız ufaklıklar görürseniz bahsettiğim olayla sahiplenmek mümkündür. Youtube üzerinde de destekleyici videolar mevcut.

MiaLuna

Bizim kedilerimiz 1.5 aylik civari vardi yoktu..cok zayiflardi...kuru mamayi bile zorla yiyorlardi...ezerek veya yas mamayla karistirip vermistik...
Evden almistik ama...aldigimiz kisi kac aylik oldugunu demedi...11 ..12 gun sonra veterinere goturdugumuzde tahmini 2 aylik diyelim demisti...
Bagisikligi biraz dusuk oluyor...

naininna

annesi bakmıyorsa sahiplenin ama eger hala emziriyorsa 2 ay olmadan sahiplenmeyin sutten kesilsin

QueenMete

Merhaba, eğer kediyi sahiplendiğiniz kişi annesinden ayırmışsa ve süt emmiyorsa bu doğru değil. Annesi bakan bir kedi 2,5-3 aylıkken sahiplenilir ki ben bu konuda nisan ayında kötü bir tecrübe yaşadım:( neyse kedi eğer 2 aylıktan küçük annesinin yanından ayrılırsa yeterince emmediği için sindirim sistemi problemi olabiliyor, bağışıklığı düşük olur ve hastalığa açık olur son olarak yeterince annesinin yanında kalmadığı için kendisini temizlemeyi tam olarak öğrenemez. Tabii ki karar sizin

Benim kedim 1,5 aylıktı sahiplendiğimde, anne artık bakmıyor demişti sahibi. Aslında o kadar küçükken kardeşlerinden ayrılmaları, beraber öğrenebilecekleri pek çok şeyi engellemiş oluyor, bu yüzden küçük kedi sahiplenirken iki kardeşi sahiplenmeyi tavsiye ediyorlar ama bu da herkesin harcı değil tabi. Alacağınız yerde yavrunun pek vakti yoksa alın, sorun yoksa biraz daha doysun kardeşlerine bence.

Adigeepse

Çok kararsızım arkadaşlar kediyi benim aldığım yer artık hazır anne sütü almıyor demişti kuru mama yiyor şimdi umarım bir sorun olmaz

Ozge00

Kediyi nerden aldiniz ki? Annesinden mi ayırmışlar acaba yoksa annesi mi bırakmış?

Ozge00

Bu daha önemli bence. İyi sekilde beslemek lazim gelişimini tamamlasin diye. Kedinin durumuna gore sut kullanmak daha iyi olabilir. İştahı yerinde kilosu iyi bir kedi ise mamaya devam edebilir

Ceyday

Annesinden erken ayrılan kediler agresif olabiliyor 2 aylık olmasını bekleyin

Blychee

Annesi varsa 2-2.5 aya kadar ayirmayin annesinden ama eğer yoksa sahiplenebilirsiniz.

gigiced

3 haftalikkrn sahiplendik eğer annesi varsa ayırmak doğru olmaz diye düşünüyorum çünkü besleme konusunda zorluklar yaşıyorsunuz

izelizl

Cins kedi istiyorsanız lütfen kalıtsal hastalıklarla mücadele edeceğini unutmayın zaten doğuştan hastalanmaya daha meyilli oluyolar bence kemikleri daha çok gelişmeliydi. Ayrıca üreten bir yerse şunu da bilin ki arkada sizin görmediğiniz damızlık olarak kullanılan hayvanlar cok mutsuz, veteriner yüzü bile görmüyor olabilirler. Doğurta doğurta kanser yapıp sonra atıyolar genelde çünkü kisirlastirilmayinca tümör ve kanser riski yüksek işte bu böyle kirli bir ticaret. Ki doğumda ölen bebekler olabiliyor bu riske değmez benim için para kazanmak bir can bir candır. https://hizliresim.com/Iu68hy Dışarıda böyle hayvanlar varken, sırf dış görünüşü güzel diye cins seçmek vicdana sığmıyor o yüzden üzülüyoruz.. Yinede seçim sizin, ömürlük bir dostluğunuz olur umarım.. Ek olarak vets plus kedi süt tozu satılıyordu petlebide ondan kullanabilirsiniz sanırım içeriği güzel gözüküyordu.