En Sağlıklı Mama

surayilmz

günlerdir araştırıyorum burda açılan forumlara bakıyorum ama kafam çok fazla karıştı şimdi acana,orijen diyeceksiniz ama bütçem yetmiyor kedim ayda 3 kg mama yiyor normalde hills kullanıyorduk ama içeriği hoşuma gitmiyor. mystic mama yorumlarında kakasının cıvıklaştığı ve kötü koktuğu yazıyor hep ve gerekli denetimlerin yapılmadığı. Fitmin mamayı çok araştırdım ama yeteri kadar yorum yok birkaç yerer kabız yaptığı yazılmış yorum olmadığından güvenemiyorum da. denemek için 1.5 kg alsam 2 haftada bitiriyor kedim aynı ay içinde 2.mamayı almaya bütçem yok. ne yapıcağımı şaşırdım. içeriği güzel sağlıklı daha bütçe dostu uzun süredir kullandığınız mama önerileriniz varsa çok sevinirim

20 CEVAP

kedinizin kilosuna dikkat etmenizi öneririm çünkü ayda 3 kilo yemesi daha sonrasında iç organlarının etrafında fazla yağlanmadan ötürü obeziteye sebebiyet verebilir benim önerim royal canin kaliteli ve vitamin içeriğinden zengin bir mama ayrıca çok mama değiştirmeniz kediniz açısından pek sağlıklı olmayabilir belkide ishal olması bu değişikliklerden kaynaklıdır

1 ayda 1kg mama çok az değil mi arkadaşlar günde 32 gr falan düşüyor yani ben 4 u yavru 1 i yetişkin kediye 2 kg mamayi 1.5 haftada veriyorum bunun yanında ek olarak haftada 1 haşlanmış et ya da yaş mama veriyorum.

Mystic internet sitesinde deneme ürünü veriyor hemde bolca sadece kargoyu siz karsiliyorsunuz daha önce gelmişti begendiler ama o süreçte başka bir mama kullaniyordum hiç aklıma almak gelmedi

FloorGang

@AnneRoss a katılıyorum. Bende mystic kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım. + Dışkının güzel kokma gibi bir durumu söz konusu değil :D anlamıyorum ne istiyorlar kedilerinden?

surayilmz

@AnneRoss @FloorGang kesinlikle msytic mamayı kötülemek için yazmadım sadece yapılan yorumları dile getirip uzun süreli kullanan varsa görüşlerini belirtmesini istedim yanlış anlaşılmasına gerek yok olayın