En Sağlıklı Mama

surayilmz

günlerdir araştırıyorum burda açılan forumlara bakıyorum ama kafam çok fazla karıştı şimdi acana,orijen diyeceksiniz ama bütçem yetmiyor kedim ayda 3 kg mama yiyor normalde hills kullanıyorduk ama içeriği hoşuma gitmiyor. mystic mama yorumlarında kakasının cıvıklaştığı ve kötü koktuğu yazıyor hep ve gerekli denetimlerin yapılmadığı. Fitmin mamayı çok araştırdım ama yeteri kadar yorum yok birkaç yerer kabız yaptığı yazılmış yorum olmadığından güvenemiyorum da. denemek için 1.5 kg alsam 2 haftada bitiriyor kedim aynı ay içinde 2.mamayı almaya bütçem yok. ne yapıcağımı şaşırdım. içeriği güzel sağlıklı daha bütçe dostu uzun süredir kullandığınız mama önerileriniz varsa çok sevinirim

20 CEVAP

Ozge00

Her mamada kötü yorum var, her mama her kediye iyi gelmiyor. Onu ancak deneyerek öğrenebilirsiniz. İcinize sinen, iyi içerikli bir mama varsa deneyin.
Bu şekilde yorumlardan giderse ülkede mama kalmıyor :D

Ceyday

Ayda 3 kilo çok fazla gerçekten sağlığı için iyi olmayabilir ben proplan kullanıyorum severek yiyor

AnneRoss

Ben mystic kullanıyorum kedime, üstelik geçiş sürecinde eski mamasıyla karıştıramadım bile yemiyodu çünkü eski mamasını kokusundan (Nd narlı tavuklu), öyle dan diye verdim. Kakasında herhangi bi cıvıma olmadı, kötü kokma olayını da şöyle izah edeyim. Genel olarak et içeriği yüksek mamalarda kedilerin dışkısı kokar zaten. Nd nasıl kokutuyosa Mystic de öyle kokuttu bizimkinde, ben bir sorun yaşamadım yani gittim 15 kg aldım üstelik. Denetimlerinin yapılmasıyla ilgili söylem de Türk üretimi olmasından kaynaklı, e o zaman kendimiz de yerli malı olan bi şey kullanmamalıyız bu kafayla. Paketin üzerinde her türlü bilgi vardı ben bu söyleme itibar etmiyorum.

erenduman

ayda 3 kilo mu ??? kediniz kaç yaşında ve kaç kilo kedim ayda 1 kilo yıyor. bende çok araştırdım mamaların karbonhidrat oranını bile hesaplayarak ve fiyat olarak şuan kullanudğım nd tahılsız mamaları gayet kedim severek tüketiyor kediler karbonhidarata gereksinimi oldukça düşüktür hazır mamalarda tahıllardan gelen protein ve karbonhidrat mıktarı ile mamaları satıyorlar içeriğindeki et mıktarı ise ne kadar yüksekse fiyatkar öyle artıyor düşük fiyatlı mamalar bildiğiniz fast food tüketmek gibi bir şey tabi içlerinde kaliteli sandığımız ve fiyatı nerdeyse pahalı diyebileceğimiz royal canin pro plan da var tavsiyem butçeniz el verdiğinde nd markasını kullanmak internet sitesine girip numune isteyin 1 ay gibi bir sürede geldi bana en azından denemiş olursunuz

Anonymus552223

Mystic artik degismis ishal yapmiyo

NovaLevent

Sanıyorum mamada yüksek et oranı olduğunda dışkıda koku yaptığı düşüncesi yanıltıcı, çünkü sadece et ile beslenen kedilerin dışkısı cok ufak boyutta olur ve neredeyse hiç kokusu olmaz.

Dilek2101

Bende normalde nd mama kullanan biri olarak yorumlar üzerine Mystic almayı düşündüm. Hatta direkt 15 kg alırsam yemez belki diye 1.5 kg somonlu kısır kedi maması aldım. P.tesi günü kargoyu açtığımda kedim hemen pakete saldırdı diyebilirim. Aç olmamasına rağmen yaklaşık 1 avuçtan fazla yediği için biraz ishal yaptı ama sonra kendi mamasıyla karıştırıp verdim. Şuan ishal değil ve severek tüketiyor. Bu arada N&D benim kedimde aşırı tüy dökülmesine sebep olmuştu. Mystic nasıl olacak deneyip görücem

KosanKelebek

Ben de nd alacak falan alacak bütceye sahip değilim açıkçası benim evde bir de insan evladım var onun da bez masraflari vs :)) mystic mamayla ilgili hiçbir problem yaşamadık pro choice mama da kullanıyorum ben dönüşümlü o da çok güzel onunla ilgili sorun da yaşamadım bizim kızın kakası çok kötü kokmuyor. Her kedi bünyesi farklı tepki verebilir tabi

KosanKelebek

Şimdi burda bana da yüklenecektir insanlar eminim ama uygun fiyatlı mama sorusuna gelip de nd yazıyorlar ya ben çok merak ediyorum insanların uygun fiyat anlayışını gerçekten özür dilerim ama içim şişti yazmasam çıldıracaktim

Ozge00

Öğünlü verin kedinize. 1,5 kiloyu 2 haftada yemesi cok fazla. Benimki 1 kilo mamayi 1 ayda yiyor o yüzden cok sıkıntı çekmiyoruz. 12 kg mama 1 yil gider bize, mesela golosi aldim 20 kg 300 küsü tl. Normalde 1,5 yil giderdi ama çoğunu sokaktakilere de verdim, bayatlama vs olmasin diye. Yani öğünlü vermek daha iyi olur hem kedinin kilo almamasi icin hem de sizin bütçeniz için. 1 ayda 1,5 veya 2 kilo ideal sayılabilir. Hatta bana gore 2 bile cok. Bazi kediler obur oluyor. Sizin onu dengelemeniz lazim ileride sorun yaşamasin diye. Deneme amaçlı numune veya 1 kg falan sipariş verirsiniz, beğenirse iyi gelirse 12 kg verirsiniz bence uzun sure gider. Ayda 2 kg yese bile 6 ay gider. Zaten ben 5-6 ayda bir mama değişiyorum, tek mamaya bağlı kalmamak daha doğru geliyor. Ayrıca taksit seçeneği oluyor çoğu sitede, oyle yapınca sanki aylik mamaya 30-40 tl veriyormuşsunuz gibi oluyor.

Ceyday

Proplan bitince ND ye geçmeyi düşünüyorum severse tabii ND nin çok iyi yorumları var içeriğide iyi

bbeyzvv

bütçeniz uygunsa barf besleyin kesinlikle
uygun değilse mystic iyi küçük paket alıp deneyin her mama her kedide aynı etkiyi yapmaz

AnneRoss

@surayilmz Tepkim size değil bilinçsizce bu yorumları yapıp yerli üretim olan bir ürüne karşı insanları yanlış yönlendireydi aslında, yanlış anlaşılma yok yani :)

sekerfare21

İshal olayi biraz da kedinin midesiyle ilgili bence. Ozellikle gecis anini nasil karsiladigiyla. Benim kedimi Acana da Mattisse de ishal yapti. İlk geciste ishal olmadigi tek marka n&d idi. Onun da nedenini genc olmasina bagliyorum ben gectigimde.

dagdbidil

6 aydır fitmin kullanıyoruz her gün aksatmadan kaka yapıyor :D diskinin kokmasini arastirmistim biraz, vitamin fazlalığı ya da mamada sindiremedigi bir şey olabilir diye yaziyor. Bilemiyorum. Acana ve orijeni çoğu kedi kaldiramiyor. Mystic henüz kullanmadım. Bence mystic'e durumunuzu anlatırsaniz korkunuzu deneme süreci için fazlasıyla gönderirler..