Çok Acil Minik Kedi Buldum

Nurls

Az önce bi bağırma duydum camdan baktım bu miniği gördüm. Biraz kuru mama ve yaş mama alıp indim yanına ne kadarlık bilmiyorum fakat çok zayıf. Burnu tıkalı gibi bağırıyor yürüyüşü normal. Yanıma en fazla 100 metreye kadar yaklaştı. Daha yanaşmıyor. Etrafa bakındım annesi var mı diye fakat göremedim. Mamayı kokluyor ama yemiyor. Bilmedği için olabilir diye düşündüm. Süt mü indirseydim daha mantıklı olurdu bilmiyorum. Mamaları aşağıda bıraktım. Binamın en alt katında dikkatle bakarım diye almaya kalkıştım maalesef kaçtı benden yanlış yaptım Şimdi gözlüyorum. Çok küçük ve biraz hasta gibiydi. Tüylerinde top top bir şeyler vardı. Kulakları çok pis burnu tıkalı gibi kalın bir sesi çıkarıyor. Ne yapayım nasıl besleyebilirim onu ?

5 CEVAP

QueenMete

Kediler için süt tozu var onlardan verebilirsiniz ya da junior, kitten kuru mamalardan alıp su ile karıştırıp ezip verebilirsiniz son olarak yine junior veya kitten yaş mama verebilirsiniz

Su ile sütü karıştırıp ver öyle yer eger annesi yoksa evde bakma imkanın varsa bence bak sokağa birakma ama annesi olup olmadığına dikkat et

Anonymus552223

Soguk alginligi olduysa ac bilr olsa yiyemez. Kokusu çok seyler verebilirsiniz. Sogukalginliginda koku alamadiklari icin de yemiyorlar. Ac bitir salam yiyorlar genelde, normalde zararli ama biraz toparlansin diye verilebilir

zimmer

Nezle olup burnu tıkandıysa koku alamadığı için yiyemez. Yaş mama yiyebilmesi lazım aslında. Onun kokusu yoğun oluyor. Nezle olunca vitamin ilacı falan veriliyor sanırım. Supravit vs. Ama tam bilmiyorum yanlış bilgi olmasın

dagdbidil

Buharla burnu açılabilir sanırım kısa süreli de olsa, nane limon kaynatip onun buharina kediyi yaklastiran vardı. Şu ürün gibi şeyler iyi olabilir sanırım anne sütü alamayanlara ama hemen ulaşmaz elinize tabi https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/vet-s-plus-hamile-ve-yavru-kediler-icin-taurin-katkili-sut-tozu-200gr.html?gclid=CjwKCAjwps75BRAcEiwAEiACMa4gn3S6g9feAuYT4natI871Zel8RI_FtbhPtJXHPhzpgFa5Brs-zxoCBZcQAvD_BwE