Kedilere Süt Verilir Mi

ozleeemklllc

bazen su ile karıştırıp veriyorum 2 haftada 1 veya haftada bir denk geldikçe verilmeli mi

8 CEVAP

Ozge00

Hayır bence verilmemeli. Onun yerine yoğurt verebilirsiniz

Blychee

Sütün içinde laktoz vardır ve kediler laktozu sindiremez. Hatta çoğu insanın da laktoz duyarlılığı var sütlü şeyler içinde mide bulantısı, rahatsızlık şeklinde kendini gösterir ama bunu fark etmezler. Kediler de çok daha aşırı bu durum, büyük kedilerde kusma, ishal tarzı sorunlarla kendini gösterebilir, ama yavru kedide mideyi çok fena şekilde bozup ölmesine bile yol açabilir. Kediye süt vermenin hiçbir anlamı yoktur. Süt türevi şeyler verebilirsiniz örneğin yoğurt. Hem çok severler hem de yoğurt yapan bakteriler laktozu yüzde 70 oranında parçaladığı için kediler yoğurta duyarlılık göstermezler. Haftada 1 kere falan yoğurt verebilirsiniz ya da daha küçük porsiyonla iki defa, fazlası yumuşak olduğu için ishal yapabilir. Ev yapımı olursa çok daha sağlıklı olur.

naininna

verme sakın zor sığdırıyor onun yerine yogurt ver

Aylin9995

Kesinlikle inek sutu vermemek gerekiyor cunku icerisindeki bir maddeyi sindiremiyorlar. Petshoplarda “kedi sutu” olabiliyor kedilerin sindirim sistemine uygun olarak yapiliyor. Ishal olup, kusup, olume kadar goturebiliyor inek sutu :(

FloorGang

Keçi sütü hani belki de, inek sütü verilmez.

bbeyzvv

laktozsuz sütler nadiren verilebilir diye biliyorum aslında ama

Anonymus552223

Genelde yaramaz ishal yapar ama kakasina bakin birsey olmuyorsa seyrek verebilirsiniz suyle karistirip, su icmis olur

Anonymus552223

Yavrularda 1 kez bile vermek ishal yapiyo ama hic iyi degil