Kedim Mantar Oldu :(

Bllmn

Kedim mantar oldu veteriner bulaşıcı dedi, ama aynı evde yaşıyoruz nasıl bir önlem alabilirimki her yeri geziyor evde, bize de gelmek istiyor engel olmakta zorlanıyorum. Başına böyle bi durum gelen var mı? Bize de geçer mi

16 CEVAP

Ozge00

Şuan tedavi ediliyor mu kedi?

Ozge00

Nasil tedavi ediliyor yazacaktım yanlış oldu. Krem mi Sürüyorsunuz yoksa asi mi yapılıyor?

Miyumiyuu

Evet bazılarına mantar bulaşabiliyor fakat benim kedim çok kez mantar oldu bana hiç bulaşmadı, önemli olan nokta sürekli yattığı yerleri temiz tutmanız ve mantarlı bölgeye elinizi çok fazla sürmemeniz, bağışıklığını güçlü tutarsanız ve tedavisini düzenli yaparsanız bu sorun kısa sürede ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Ozge00

Bize de geçmedi ama olabilir. Daha önce vet asi yapınca size geçmez demişti de ondan sordum. Önceki veterinerim olduğu icin cokta güvenemiyorum ama siz bir kendi veterinerinize sorun oyle bir sey var mi.
Eldivenle de sevebilirsiniz bence, ne kadar garip gelse de :D

mervevehubble

Bize de bulaşmadı ama yarası boynunda kafasında vs ise yakalık takabilirsiniz, biliyorum çok üzülüyorlar takıldığıında ama kaşıyıp yarayı büyütmelerinden iyi oluyor. bağışıklığını güçlendirecek şeyler verin daha hızlı iyileşir çok geçmiş olsun

Pikocan

Benim kendim de mantar tedavisi oluyor şuan boyunluk almadım 1. doz aşı yapıldı bir de veteriner tavsiyesiyle aleo vera krem (talya) sürmeye başladım hem kaşınmasını azalttı hem de yaraların nemli kalmasını sağlıyor günde bir kez sürüyorum baya iyi geldi.

Yuusuft

Benim kedimde olmuştu mantar aşısı 14 gün arayla 2 aşı yapılıyor geçmez ise 3. Doz yapılıyor kedinin temas ettiği tüm noktaları alkol ile temizlemek gerekiyor yüksek alkollü kolonya da olur

yarenmizrak

selamlar. öncelikle geçmiş olsun. biz de şu an tedavi sürecindeyiz hala yaklaşık 30 günü geçtik. eğer kediniz benim bebiş gibi her yere yatıyorsa yattığı kalktığı yer belli değilse yapacak bir şey yok, haftada bir normal ev süpürmesi, silmesi yapıyorum (çok çok hafif ozonla). ilk başta baticon ve travazol kremle başladık. travazolun hiç etkisini görmedik. sürekli de yalandığı için bayağı yayıldı, en az 15 yerinde var. veteriner önerisiyle terbisil hap ve kantaron yağı kullanmaya başladık. 15 güne pıtır pıtır tüylendi bayağı düzeldi. yakalık taktık yaklaşık bi 20 gün, yalayıp dağıtmaması için önemli. kantaron yağı yaralara çok iyi geliyor öneririm. malesef bana da bulaştı. ama ben çok öpüp kokladığım ayrıca bağışıklığımın düşük olmasından kaptım büyük ihtimalle çünkü evdeki diğer kimseye bulaşmadı. bebiş için aldığımız kremi sürüyorum kendime o da iyileşiyor.

benim kedim de mantar olmuştu tedavi süresi biraz uzun olur ama tek seferliktir insanlarda kullanılan ilaçlarla aynıdır mantar spreyi alıp günde 3 defa uygularsanız pullanıp dökülür ve yeni tüyler çıkmaya başlar size bulaşabilir fakat açık bir yara veya ısırık gibi yollarla bulaşabileceğinden yanınızda yatmasında bir sorun yok biz de yaşadık ve 1 ay sonra kurtulduk şimdiden geçmiş olsun

gigiced

Merhaba benim kedimde mantar olmuştu hatta bu süreçte kolumu ısırdı ve iz kaldı veteriner hicbir sorun olmaz dedi hakikatten hiçbirşey olmadi bulaşma vs. Veterinerimiz bir krem versi onu sürdük mantarlı bölgeye , orayı yalamamasini sağladık ve çok kısa sürede iyileşti önlem olarak tabi ki hijyen için mama şu kaplarını uyudugu yeri tuvalet yerini temiz tuttugunuzda hicbir sorun çıkmayacaktır geçmiş olsun kedinize ????

Sudeckmkc

Viyo harika bir takviye bol bol probiyotik içeriyor. Kumunu komple dökmenize gerek yok bence sık sık temizleseniz de olur

Bllmn

Aşı yapıldı ilk doz, geçmezse ikinci dozu da 15 gün sonra yapılacak. Bir de sprey vermişler yara yerine sıkalım diye ama ne mümkün şişeyi gördüğü yerde kaçıyor :)

Bllmn

5 aylık bebeğim var ondan korktum açıkçası. Bana geçerse ilaç da kullanamıyorum. Her şeyi yıkayıp yerleri siliyorum çabucak geçsin diye umarım bi sorun olmaz :(

benim kedim de mantar olmuştu tedavi süresi biraz uzun olur ama tek seferliktir insanlarda kullanılan ilaçlarla aynıdır mantar spreyi alıp günde 3 defa uygularsanız pullanıp dökülür ve yeni tüyler çıkmaya başlar size bulaşabilir fakat açık bir yara veya ısırık gibi yollarla bulaşabileceğinden yanınızda yatmasında bir sorun yok biz de yaşadık ve 1 ay sonra kurtulduk şimdiden geçmiş olsun

Bllmn

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Malesef evin her köşesinde yatıyor. Yarası 1 tane var ve hiç kaşıyıp yalamıyor çok şükür. Mantar spreyi verildi ama pısst sesinden ödü koptu :) bağışıklık güçlendirici sordum yönlendirmedi. Kendi araitırmaşarım sonucunda viyo reinforces diye bi takviye buldum onu alıp vermeyi planlıyorum.