Siz Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

GamzeUmucu

Bir haber sitesinin altındaki yorumlar.. Gerçekten çok üzgünüm bu cinse karşı duyulan nefretten ötürü :( siz neler düşünüyorsunuz bu konu hakkında biriside yazmış ki sokaklar bizim çocuklarımızın...

23 CEVAP

sekerfare21

Cocuk aklinizla millete gaz vermeyin. En azindan himayesindeki canlinin yapabileceklerinin farkinda olmali bu kisi. Yarin bir gun kendisine yaklasan ufacik hareketli bir cocugu tehdit olarak algilarsa geri donusu olmayan zararlar verebilir. Mecburen dikkatli olmak zorunda.

abyso_os

katil damgası komik durmuş ama yolda yürürken sahipleri dikkatsiz davranıyor. En azından ağızlık takılmalı. Sağı solu belli olmadıgından ben pitbull gördüğümde karşı kaldırıma geçiyorum çünkü açıkçası korkuyorum. Bazısı cidden ego tatmini için üstünlük kurmak için sahipleniyor bu köpeği.

bbeyzvv

ağızlık olayına katılıyorum kısmen.. rahat edebilecekleri geniş ağızlıklar olmalı kedilere saldırmasınlar diye

sokakta pitbull rott falan görünce sevmek için üstüne koşan tek ben olamam :((

GamzeUmucu

Yalnız dikkatinizi çektimi bilmiyorum sadece pitbull cinsinin değil bütün sokak köpeklerinin toplatılması gerekiyormuş bir taneside öyle yazmış...

fredda

konunun köpeklerin toplatılması açısından ele alınması çok üzücü fakat keşke son kişinin attığı yorumdaki gibi yetiştirmesini bilmeyen, tehdit için "kullanmak" isteyen insanların ellerinden alınsa. sadece bu konuda onunla hemfikir olabilirim.

zimmer

Ben de benzer şeyler düsünüyorum. Tehlikeli cinsler bunlar. Sokak köpeklerini de kısırlaştırmak en iyi çözüm. Zamanla azalırlar. Sürü halinde olduklarında tehlikeli oluyorlar onlar da.

FridaDora

Genellersek, Ebeveynlerinden eksik sevgi gören yada hiç göremeyen insanlar, bu eksikliği iki yönde kapatıyor. Ya hayvan sevgisiyle doymaya çalışıyor yada sevilmemenin agresifliği ile öfkeli, saldırgan kişilik oluşturuyor. O yüzden öfke tarafında kalan insanlar için başka insanların yapacağı bir şey maalesef yok. Ancak kişi kendi farkındalık ve bilinç hali oluşturursa bir çözüm olabilir.

Onun dışında hayvan, çiçek, insan farketmeksizin agresif davranış modeline maruz kaldıkça ancak bu davranışları üretir ki ilkel beynimiz bunu alıyor. Ben şahsen kedimin poposunu, kafasını, göbeğini herbiri yerini tokatlayarak mıncırarak öperek sevdiğim için benim kedim bazen abartarak ısırarak sevgisini gösteriyor. Ne diyeyim hayvana ne gördüyse o. Hiçbir şey söyleme hakkım yok ona. Zamanla birbirimize bir sürü şey öğretiyoruz. Beni de çocukken etrafımda herkes aynı şekilde severdi, hele bir halam ısırma delisi ve ben ondan kaçardım :D
Yani demem o ki bir insan rahatsız olduğu bir konu hakkında "bu beni neden rahatsız ediyor" u sorup, dürüstçe cevap verebilirse tüm sorunlar hallolacaktır.

Ben kedime kendimi tanıma ve yenileme şansı verdiği için hep teşekkür ediyorum.

Post sahibi bu kötü yorumlara ulaşıp bu cevabımı kopyalayıp iletebilir misiniz, ben sosyal medya kullanmıyorum ama cevabımı duymalarını isterdim.

sekerfare21

Kimse bu kopekleri oldurelim ya da bu kopekler sebepsiz yere boyle davraniyor demedi. Yazdiklrimi okuyun once. Fazla guclu, odaklndigi seyi birakmayan ve korumaci oluyor bu kopekler. Sahipleri dikkat etmek zorunda. Sizin duygusalliginiz yuzunden baskalarina zarar gelmemeli ki bu illa insan da olmak zorunda degil. Baska kopek, kedi , canli da olabilir. Boyle bir olaya karistiklarinda da uyutuluyorlar zaten. Gercekten hayvanseverseniz bu kopeklerin sahiplerine ekstra dikkatli olmalarini soyleyeceksiniz. Cocuklarin yaninda, cocuk parkinda gezdirmemeleri gerektigini soyleyecekseniz.