Siz Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

GamzeUmucu

Bir haber sitesinin altındaki yorumlar.. Gerçekten çok üzgünüm bu cinse karşı duyulan nefretten ötürü :( siz neler düşünüyorsunuz bu konu hakkında biriside yazmış ki sokaklar bizim çocuklarımızın...

23 CEVAP

bu tamamen köpeğin yetiştirilme tarzıyla alakalı iç güdüler eğitimle daha az baskın hale getirilebilir bazı kişiler bu köpek ırkının saldırganlığını gösteriş için kullanıyorlar ve birkaç olay yüzünden suçun köpek ırkında bulunması bana doğru gelmiyor

Xsevvaloztrk

Köpeği kötü ve vahşi bir şekilde yetiştirip köpeğin suçuymuş gibi davranmaları çok yazık.

Kuzucansu44

Aşırı sevecen pitbullar gördüm. Arkadaşımın kardeşi 5 yaşında pitbull ile beraber uyuyor. Çünkü saldırgan yetiştirilmedi, birçok köpekten sevecen bir köpek oldu. Daha önce bende pitbull sahiplendirdim ve o pitbull çok saldırgandı, uzun süre uğraştıktan sonra sevecen bir köpeğe dönüştü

fredda

humanizmin örneklerini yukarıda bal gibi görüyoruz. "önce insan" diyerek hayvanları toplamak mantığı dağdan gelip bağdakini kovmakla aynı şey. bizden önce onlar vardı, onların yaşam alanlarını biz betonlaştırdık ve hiç bunlar gün yüzüne çıkarılmıyor nedense. ayrıca pitbull her gördüğü kişiyi hart diye ısırmıyor, nasıl insanlar kendi yörelerine göre yetiştiriliyorsa hayvanlar da buna benzer şekillerde yetiştiriliyor. saldırganlık da sevecenlik de yetiştirme işidir. keşke bunu öğrenecek akla sahip olsalardı.

bbeyzvv

amerikada 'dadı köpek' adıyla anılan bir köpek hakkında 'katil' sıfatı kullanılıyorsa bir ülkede bu ülkedekilerin problemidir

bunları diyenler başta pitbulların olmak üzere bütün köpeklerin pipilerini yesinler

sekerfare21

Kopeginin 1 yildir saldirmamis olmasi hic saldirmayacagi anlamina gelmiyor. Her kopek veya kedi bir sekilde sabrinin zorlandigi kendini kaybettigi an oluyor elbette. Fark su ki bu kopeklerin buyuk zarar verebilecek gucleri var. İste o gun be zaman umarim kopeginizi durdurabilirsiniz. Cunku kediyi veya diger kopekleri sakinlestirmek, obsesifliklerini kirmak cok daha basit.

Milovat

Hayvanlar katil degildir, sen alanını işgal edersen, açsa vs. Gibi nedenlerle saldırabilirler. Durup dururken hayvanları saldirganlastiranlar insanlardır zaten. Onları karanlık odalara hapsedenleri toplatın sokaktan neyse bu malca düşünceler. Durup dururken öldürmek, saldırmak insana mahsustur hayvana degil

GamzeUmucu

sekerfare21 parka gitmeyelim,sokakta gezmeyelim,caddeye çıkmayalım nereye gidelim? Önereceğin bir yer varmıdır?
Çocuk aklınızla akıl vermeyin demişsin burda herkes çocuk yetişkin birey olarak vereceğin fikir varmı?? Ne yazdığınızın farkındamısınız? Yada paylaştığım ekran görüntülerini okudunuz mu? Zira yaptığınız yorumla pek uyuşmuyor görüntüler de...
Kimse bu cins saldırgan vs.. demiyor.. Hayvan insan gibi düşünemiyor dolayısıyla neredeyse hepsinde saldırganlık var. Köpegim defalarca kedi saldırısına uğradı ama bir pitbull cinsi olarak hicbir kediye saldırmadı.. Nedir bu hayvanlara karşı olan önyargınız ciddi anlamda merak ediyorum?

mrrevewee

hayvan sahibine benzer nasıl yetiştirirsen sonuç öyle olur dayımın çok güzel dişi bir pitbullu var ben böyle naif bir hayvan görmedim dayımın bebeğine zarar vericek diye resmen hayvanın ödü kopuyor bebek ona ne yaparsa yapsın asla ters bir hareket yapmıyor birlikte yiyip birlikte oynuyorlar her şey tamamen yetiştirme tarzı

sekerfare21

Sadece koegin sahibinin yetistirme tarzinda suc arayamazsiniz. Bu cinslerin dogasinda asiri korumacilik var. Neyi tehlike olarak algiyabilecegini kestiremezsiniz. Benim anlamadigim yarin bir gun birilerine zarar verdiginde o kopek, vicdan olarak kendinizi nasil rahat hissedeceksiniz?
Bir de niye ozellikle bu cins kopekler satin alinip bakilmak isteniyor? Bir suru sokak kopegi var barinaklarda bakima muhtac. Samimi olan birinin asla bu tarz cins kopeklere yonelecegini dusunmuyorum ben tehlikeye ragmen.

Bikedi

Pitbull tarzi kopekleri gezdirenlerin cogunun tipine bakinca kopeklerin neden oyle oldugu anlasiliyor zaten. Sahsen ben pitbull gorsem korkarim nerden bileyim sahibi onu nasil yetistirdi. Yasak olmasi lazim. Uretilmemesi lazim.

mrrevewee

yukarıda baya baya pitbull cinsini suçlayan olmuş ama siz kafayı yemişsiniz gerçekten kendinize hayvan severim diyip cins ırk ayırıyorsunuz hiç bir köpek buna pitbull, dogo, rottweiler dahil durduk yere saldırmaz güçlü çene yapısına sahip diye hayvanı katil olarak göstermeniz çok saçma sen o cinsten korkuyorsun diye ağızlık takın demen de çok bencilce çoğu köpek ağızlıktan nefret eder senin için rahat etsin diye hem tasma hem ağızlık takıcak halimiz yok

GamzeUmucu

Zimmer arkadaşım köpegim 1 yıldır benimle beraber birlikte uyuyoruz ve o kadar çok gelen misafirimiz var ki anlatamam. Ve benim köpegim evin içinde şu ana kadar kimseye saldırmadı mesela... Çok yakından tanıdığım aynı cins köpeği olan insanlarda var ben anlamıyorum neye göre bu hayvanların saldırgan olduğunu düşünüyorsunuz? Hiçbir zaman bu cinsin bir insana çocuğa saldırdığına denk gelmedim... Sahibi kötü yetiştirmişse ve sokaktaki çocukların hayvanları kışkırtmasına dur yapma demenize rağmen yapıyorsa hangi hayvan olsa kendini korumak için saldırır..

bbeyzvv

neden mi bu cinsleri sahipleniyorlar
yakınımdan örnek vereyim
bu cinsler dövüştürülüyor damızlık olarak kullanılıyor işe yaramaz hale gelince dövüp sokağa atılıyor arkadaşım sokaktan arjantin dogo kurtardı damızlık köpekti
ayrıca öyle kişilerin eline düşmesindense bilinçlilerin eline düşmesi daha iyi
köpek kendini kaybeder diyosunuz kendini kaybedince sokö de facia yaratır evimin önünce bikaç köpek bir olup kediyi parçaladılar soköydü hepsi
cinsle alakası yok bunun sizin mantığınıza göre bütün köpekler öldürülmeli
köpekler yerine insanları kısırlaştırsak uyutsak da nesil tükense keşke

bbeyzvv

tek tehlikeli canlı vardır o da insandır