Ev İlaçlama

CaglaKesik
CaglaKesik

623 Puan

Hamam böceği yavrularından dolayı evi ilaçlayacağız. Zemine sürülen tarzda bir ilaç olduğu için endişelendim. Ne kadar süre kedimi evden uzak tutmalıyım veya ne kadar sürede ilacın etkisi onu kötü etkilemeyecek kadar azalır ? Sürekli yere basan kendini temizleyen bi hayvan çünkü ölümcül sonuçları olabilir. Deneyimli arkadaşlarımdan deneyimlerini ve önerilerini bekliyorum.


7 CEVAP

yusufsaygin2
yusufsaygin2

13020

Bayer K-othrine SC-50 ilacını eczaneden 30 TL civarı bir fiyata alabilirsiniz. Ürün 50ml, etikette yer alan yönlendirmelere göre 5 litre su ile ilacı karıştırıyorsunuz, sonra o karışımı camsil tarzı fısfıslı bir şişeye aktarıp güzelce her yere sıkıyorsunuz. Yaklaşık 1-2 saat sonra ilaç zeminde emiliyor, kuruyor. Bu 1-2 saat içinde evden çıkmanız yeterli, sonrasında eve tekrar gelip havalandırın evi.


sforselin
sforselin

13524

Önerim yok ama endişenizin yersiz olmadığını söylemek istedim. Arkadaşımın kedisi evi ilaçladıktan sonra silip havalandırmalarına rağmen zehirlenmiş ilaçtan. (Neyseki biraz ilaçla toparlamış hemen.) Ki annesi aşırı titiz biridir ve çok iyi temizlediklerine eminim. İlacın kedi olan evde kullanıma uygun olduğunu internetten falan onaylatın. Hatta firmaya mail atın ya da arayın derim ben.


Bllmn
Bllmn

734

Ben de şurada bekleyeyim benzer bi sorun bende de var cevapları merak ettim


yusufsaygin2
yusufsaygin2

13020

Benim yazdığım ilaçta hayvanlara bir yan etkisinin olmadığını söylüyorlar Bayer yetkilileri. Sadece 1-2 saat kurumasını beklerken hayvanı dışarı çıkarmak gerekiyor.


CaglaKesik
CaglaKesik

623

Zemine sürmek yerine evdekiler sadece azar azar dolap arkalarına kuytu köşelere sürmeyi öneriyorlar nasıl olur ? Yine sorun teşkil eder mi ev havalandırılsa bile


CaglaKesik
CaglaKesik

623

Ya da sinek ilacı sıkarsam nasıl olur nasıl yapmalıyım


yusufsaygin2
yusufsaygin2

13020

Hamam böceklerinin yaşayacağı yerler bellidir az çok, bende pire sorunu olduğu için dolaptaki kıyafetlerin içine kadar sıkmak zorunda kaldım. Sinek ilacı yerine hamam böceği ilaçları var onlara bakın bir.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 93 Görüntüleme
  • 7 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 27117 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR