Kedim Çok Saç Yiyor

MARYYY

Merhabalar kedim çok saç yiyor bu onun için zararlı olabilir bu konuda ne yapabilirim?

8 CEVAP

Poficann

Insan saçı mı?
Bu önün için çok tehlikeli arkadaşımın kendiside aynı durumdaydı hep saç yiyordu bir süre sonra bağırsakları bir birine dolandı ameliyat etmek zorunda kaldı:(

elberp

Bunun için evi mümkün olduğunca her gün süpürmek ve malt macun kullanmak gerekiyor. Kısa tüylü olduğu için fazla vermiyorum, günde 1cm gimcat malt macunu veriyorum fakat kısa tüylü olmasına rağmen dışkısında bi sürü tüy görüyorum genelde. Bazen de bizim saçlarımız oluyor. Sık süpürme ve malt kullanımı olmazsa birikip topaklanıp dışkıyla atılamayan hale gelebilir, operasyon gerektirebilir.

çok net bilgi sahibi degilim ama sanırım su sekilde: kedi cimi yediğinde saçları kusarak atıyor, malt ise diski yoluyla atmasını sağlıyor. kusmak kedide travma yaratabileceğinden malt daha iyi oluyor, ben de bu diskisinda çok tur gördüğümden gimcat malt adim umarım ise ayara. ve maalesef bugun de insan saçına rastladım, ev temizliğinde daha da çok onem vermek gerekiyor galiba çok korkmuş bir durumdaydı çünkü.

MARYYY

Anladım çok teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için peki kedi çimi almıştım ama malt mı iyi gelir çim mi? Bir de saç yemesini nasıl önleyebilirim ? Şimdiden teşekkür ederim

MARYYY

Anladım peki çok teşekkür ederim. Biran önce o zaman bir de malt alayım duruma göre hangisini verceğimi karar veririm. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim umarım işe yarar :(

Bcanaydn

Kesinlikle malt kullanın ve belliki sizin kedinizde bizim ki gibi bulduğunu yeme meraklısı.saç ip tüy ne varsa hüpletir. Hep malt kullandık. Ama ilk zamanlar anlamadım her gün dışkılayan kedim artık 2 günü buluyordu, röntgenle anladık ki bağırsakları tıkanmış artık aylarca götürmediğim veteriner kullanmadığımız ilaç kalmadı.
Sonuç olarak kronik kabızlık oldu bazen her gün bazen 2 günde bir dışkılıyor o yüzden her gün 5 cm malt veriyorum haftada 3 4 kere tarıyorum. Tüyleri içinde vetoskin kullanıyorum

MARYYY

Tamam çok teşekkür ediyorum. Aynen bizimki de her şeyi yiyor en kısa zamanda malt ediniyorum

Bikedi

Ben malt kullaniyorum. Bizimki sac, kil, ne bulursa yutuyor ev hergun supuruluyor ama buluyor gene de. Hatta gecenlerde balkona kuş tuyu dustu ben yakalayamadan o yakaladi yuttu. Nedenini cok merak ediyorum cidden. Gimcat malt kullaniyorum. Hem tadina bayiliyor hem de rahat tuvaletini yapiyor.