Mystic Mama Nasıl Bu Kadar Ucuz?

izelizl

Merhaba. Mystic mamayı dönüşümlü kullanmak istiyorum ama korkuyorum. Biliyorum memnun olan birçok kişi var ama yine de aklımı bulandıran bir konu var, bu konuda sizden fikir almak istedim. Fiyatın uygun olması yerli üretime bağlanıyor yalnız gümrük vergisi olmasa dahi fiyatın bu kadar uygun olması hala şüphe barındırıyor çünkü etlere ne kadar ödediğimizi hepimiz biliyoruz, ülkemiz ucuz et satan bir yer değil ki. Biz etin kilosuna örneğin 60 verirken yurt dışında 15 veriyor insanlar. O yüzden orada yasayanlarin kendi ülkesindeki mamalara az ödemesi normal gelirken burada normal gelmedi, düşündüğüm gibi olmamasını bende çok isterim. Ayrıca büyük ve küçük baş dahil eti ithal eden ülkeyiz, mamanın 1.5 kg si 30 tl bide kar paylarını düşünelim maliyeti ne yani bu kadar malzemenin 5-10 tl mi. Şaşırtıcı.. Bunun mantığı nedir fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.

24 CEVAP

izelizl

Bende şöyle karşılaştırmıstim mystic 1.5 kg 30 tl nd 1.5 kg 109 tl miydi neydi en son baktığımda, düşük tahılı kuzulu.. Büyük paket alınınca da nd 1.5 kg 69 tl, mystic 1.5 kg 18 tl.. Pahalı olan instinct'de tavuk unu var malesef.. Mystic ve nd'de türevleri değil gerçek et olduğu yazıyor.. Vergi tabi pahalı ama etler de pahalı bizim ülkede, haklısınız belki de hiçbiri kaliteli yerini kullanmiyor. Kullanıyorsa da gözümüzle görmediğimiz için bilemeyecegiz. Bu arada felicia yaş mama içeriği güzel gözüküyor tavuk göğsü kullandıklarını düşünüyorum çünkü açtığımda yağsız ve sert bir etle karşılaştım

Bikedi

Bence yeni yeni meshur olmaya baslayan bir urun yakinda fiyati artar. Ben de kullaniyorum bir sikayetimiz yok

izelizl

Hem gümrük vergisi hemde doları tlye çevirdiğimizde çıkan sonuç ile bence nd'nin pahali olmasi normal söylediğim gibi nd de amerikada uygun fiyata çünkü onlar dolar üzerinden maaş aliyor, ve söylediğim gibi onların marketlerinde etin fiyatı uygun bizde 60 iken onlarda 10-15 maliyeti düşününce burası şüpheli duruyor onların ülkesi değil de.. O yüzden emin olamadım, umarım tüm ömürleri sağlıklı geçer @Siyammm

izelizl

Çok teşekkürler @yarenmizrak bende merakla bekliyorum cevaplarını :) durumun mantıklı açıklamasi varsa içim rahat bir şekilde kullanacağım..Gümrük vergisi ödemiyor olsalar bile bu fiyat çok ilginç çünkü etin maliyeti ortada kuzu etli ve tavuk etlinin aynı fiyat olması hele ki çook şüpheli

bbeyzvv

sakin kalmak istiyorum ama olmuyor..
dolar 7 tlyi geçti
gümrük vergisi
o bu şu
acana yurt dışında olsak mysticten ucuz olur artık sorgulamayı bıraksanız azcık mantıklı düşünseniz??? dolar 1 tlymiş gibi konuşmayın

Siyammm

Fiyatlar uçtu yakında şüphe duyma fırsatınız olmayacak.

izelizl

@bbeyzvv Ay sizi kizdiracagini bilseydim içimde saklardim düşüncemi ya petlebinin lideri ilan ettiniz kendinizi heralde? Soruyu gözünüzle okuyup beyninizle idrak etme özelliğinizi biraz açar mısınız fazla kısmışsiniz farkındaysanız ben yüz kere belirttim gümrük vergisi olmasa bile etin fiyatini biliyoruz ve ETI ITHAL ediyoruz hani dolar 1 tl değilmis ya, bilmediğim bişey varsa siz beni aydinlatin birlikte fikir alışverişine gidelim oluru olmazı saygı çerçevesinde tartışalım istedim. Körü körüne hiçbir mamayı savunamam. Eleştiri de aklın gereğidir. Kimse birbirinin doğrusunu kabul etmek zorunda değil oraya ben koskocaman gümrük vergisinin dışında yazdım ezberlrmissiniz bir gümrük vergisi kimsenin beni öğrenmeye açık olduğum için akılla mantıkla ve ip uçlarıyla gelinmesini istediğim için azarlamaya hakki ve haddi olamaz. Hayvanlara olan saygınızı insanlara gelince saklamayın tek taraflı insanlık olmuyor çünkü. Ben yurt dışı dediğiniz yerin iyi yönlerini size şu saniye kanıtlarım, onu da geçtim hiçbir ülkenin mamasina güvendiğim yok sadece ben orada yaşayan insanların ekonomik düzeyini ve yemeye içmeye yaşamaya ne kadar az harcadiklarini biliyorum (bize kiyasla) asgari ücretle çok rahat para biriktirebilirlerken bizim halimizi de biliyorum. Orada ucuz olsa anlarım deme sebebim bu. Söylediğim şey arastirilip öğrenilecek bişey zaten bir iddia bir fikir değil.

izelizl

Siyam fiyatlar hep uçuk zaten zam üstüne zamları her sene her ay yaşıyoruz

izelizl

@Cbcan Teşekkürler, aradığım üslup budur. Yeni bir şeyler öğrenebilmenin başlangıcı soru sormaktir, sorgulamaktir. Çift yönlü veri akışı sağlayalım, birlikte bir sonuca gidelim diye soruldu bu soru zaten. Diğerlerini kayda değer bulmuyorum. Zaten bilgisi olan insan öyle değil bak doğrusu bu diyebilendir. Niye? sorusuna hayır diye cevap verilmez, karşındakine katkı saglamayacak ve nedenini anlatamayacaksan sende bilmiyosundur çünkü. Gözüm kapalı inanmıyorum diye linç yemeyi de kabul etmem, daha geçen gün bir fabrikanin denetimsizlikten 6.patlamasini yasattilar altından ihmal çıktı. Bunlar minik bir ipucu. Ben markaya ya da kimseye hadi beni ikna edin de demiyorum, burdan çıkacak bir sonuç yaşanacak bir zarar varsa konuşalım tartışalım önleyelim herkese faydalı olsun diyorum.