Tüy Dökümü İçin Mama Tavsiyesi

Oguzkoseo

12 Aylık Pekinez oğlumun tüy dökümünü bir türlü durduramadık.
Daha önce 3 ay Proplan Puppy Somonlu kullandık tüyleri döküldüğü için 2 ay önce Acana Pacifica'ya geçtik. Tüylerini de kestirmemize rağmen bir türlü dökülme azalmadı. Ek olarak veterinerimizin tavsiye ettiği macun vitamini de kullanıyoruz.
Tüy dökümünü azaltmak için tavsiye edeceğiniz kuru mama var mı ?

11 CEVAP

Xsevvaloztrk

Felicia bizim kızın tüy dökümünü yok denecek kadar azaltmıştı deneyebilirsiniz.

sltnbkrk

Yumurtanın sarısıyla sütü karıştırıp her gün günde bir kez verirsen azalacaktır ama süt yerine toz halinde satılan yeni doğan sütleri oluyor ondan kullanırsan aynı şekilde yumurta sarısı ve suyla karıştırıp çok dahaiyi olur hem güçlenir de

Gozdin

Bildiğim kadarıyla Acana en iyisi. Vitamin desteği de vermişsiniz. Hava sıcaklığına bağlı stresten de döküyor olabilir. Bir süre sadece tarayarak ve bir şeyleri değiştrimeden takip edebilirsiniz belki.

Ozge00

Evet aynen oyle. Acana başkasında tüy dökümü yapmaz ama sizde yapar belki. Onu anca deneyerek öğrenirsiniz

Bikedi

Papatya suyu derken demlenmis kuru papatya.

Oguzkoseo

yanıtlar için teşekkürler, acaba diyorum her mama her hayvan için farklı mı etki ediyor.

Oguzkoseo

Teşekkürler deneyeceğim

Bikedi

Tabiki en iyi mama bile bir kediye iyi gelirken digerini hasta edebilir. Papatya suyunu kedinize surun ve tarayin iyi geliyor. Yumurta sarisini denedim ama benimki cok gonulsuz yiyor sevmiyor sonuc alamadim.

Oguzkoseo

Balıklı mamalar tüy dökümü için iyi geldiğini biliyorum fakat acaba bizimkine mi iyi gelmiyor ?
iki güzel markanın balıklı mamalarını kullandım dökülme durmadı aylardır.

N&D bal kabaklı, kuzulu ve yaban mersinli mamayı denemeyi düşünüyorum.
Fikriniz nedir ?

Ozge00

Her balıklı mama da azaltmiyor tüy dökümünü maalesef. Yani dediğiniz deneyerek öğrenirsiniz ancak. Dediğiniz mama iyi ama her kedi nd sevmiyor, numune sipariş edin ücretsiz gönderiyorlar.

Oguzkoseo

yanıt için teşekkür ederim Özge hanım, deneyeceğiz