Ragdoll Cinsi Kediler Hakkında Bilgisi Olan Var Mı?

kedimedisever

Arkadaşım sahiplenmek istiyor. Bende cins kedilerin daha hassas olduklarını söyledim. Daha zor bakımları dedim. Ama o sahiplenmek istiyor veteriner şartlı olarak sahiplendircekmiş. Daha önce bakan var mı? British scottish gibi rahatsızlıkları vs oluyor mu?

9 CEVAP

Kuzucansu44

Bu cinsi sahiplenme şansınız malesef yok. Cins olduğu için parayla alabilirsiniz. Safkan olanların Türkiye'de bulunduğunu sanmıyorum. Bende bir ara sahiplenmek istemiştim ama muhtemelen Türkiye'de yoktur. Hastalık olarak kalp yetmezliği rahatsızlıkları çok sık görülür. Özellikle ilerleyen yaşlarda kalp krizi ile ölüm gerçekleşebilir. Ayrıca Ragdoll cinsi kedilerin böbrek rahatsızlıklarına eğilimleri vardır.

Kuzucansu44

Hastalığı farklıysa bilemiyorum ama genellikle kalp ve böbrek rahatsızlıkları oluyor

kedimedisever

1 yaş civarında bir kedi sanırım hastalanmış ve veterinere bırakılmış sonrada alınmamış veteriner de klinik şartlı sahiplendiriyormuş

kedimedisever

Kalp ve böbrek rahatsızlıkları tüm cins kedilerde var galiba

Ozge00

Evet masraflar fazla gelince hemen birakiveriyorlar öyle zaten. Alacak kişinin maddi durumu iyi ise sahiplensin

kedimedisever

Yani çok da iyi sayılmaz altından kalkabilir mi bi fikrim yok

Ozge00

Söyleyin ona o zaman sonra o da bırakmasın veterinere

Ozge00

Sadece cins değil normalde de olabilir sorunlar ama cinsler biraz daha yatkin. Yanlış anlaşılmasın. Daha once bakamıyorum diye sahiplendirme ilanları çok gördük. Öyle bir düşüncesi varsa imkanı da yoksa bastan almasin hic hayvanın de vebaline girmesin. Sürekli yuva değiştirmek kötü onun için. Güzelce anlatınca bence arkadaşınız anlar umarım

kedimedisever

Söyledim çünkü ben de daha önce scottish bakmıştım masrafları çok oluyor dedim ama alacak galiba kediyi