Acil Mama Konusu

venniee

Arkadaşlr RC kitten mama kullanıyordum. Mamamız bitti ve veterinere sormadan mama değişimi yapmak istemiyordum. Ama RC aldığım yerde RC bitmiş. Zaten değiştiricektim. Felicia tavuklu aldım bende. Evde çok çok az RC kaldı karıştırıp mı vermeliyim? Bir sorun yaratır mı? Çok yeniyim bir arkadaşımın kedisi geçtiğimiz aylarda ani mama değişiminden solayı alerjik olmuştu. Aynısını yaşamak istemiyorum. Felicia hypoalergenic mama iyi mi?

13 CEVAP

yusufsaygin2

1- Felicia içerik olarak çokta iyi bir mama değil, daha iyilerine yönelebilirsiniz.
2- Elinizde bulunan RC ile Feliciayı karıştırıp verin ilk etapta, yavaş yavaş Felicia oranını arttırıp, RC oranını azaltın, en son RC hiç koymayın sadece Felicia koyun.

yusufsaygin2

MYSTİC KİTTEN İÇERİK: Kurutulmuş ve taze tavuk eti (%50) kahve rengi pirinç, bezelye, nohut, patates, rafin tavuk yağı, bira mayası, hidrolize tavuk ciğeri, balık yağı, nükleotit maya proteini, mineraller, prebiotik manan oligo sakkaritler, deniz yosunu, avize ağacı özütü, zerdeçal kökü tozu, kabak, nar, havuç, yucca, pisilyum.

Şuradan numune talebinde bulunabilirsiniz;
http://www.mysticpetfood.com/tr/numune-talebi

Kilosu 30-40 TL.

yusufsaygin2

FELİCİA KİTTEN İÇİNDEKİLER: Kurutulmuş Tavuk Proteini (%46), Baldo Pirinç (%14), Mısır, Rafine Tavuk Yağı (%9), Bezelye, Hamsi Unu (%7), Karides Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı (%3), Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum.

İçinde taze bir hayvansal protein göremiyorum, kurutlmuş tavuk proteini(?) diye bir şey var.

venniee

Teşekkür ederim felicia’dan sonra birde mysthic deneyeceğim.

kesinlikle en az 4 gun karistirip verin

Bikedi

İcerigi iyi ve uygun fiyatli mama olarak mystic var ben onu kullaniyorum

izelizl

Feliciaya iyi deme sebepleri sanırım tüylerinde ve dışkılarinda sorun görmemeleri bu yüzden memnunlar lakin içinde hiç et yok o yüzden tavuk ve ciger haslayip verseniz felicia kullanırken, güzel olur :)

venniee

tavuk ciğer haşlayıp zehirleme riskine girmektense gaftada bir Schesir veya N&D yaş maması veriyorum

Bikedi

Karistirip vermelisiniz. Yoksa ishal olabilir midesine dokunabilir. İlk gun az yeni mama cok eski mama, sonra yari yariya, sonra cok yeni mama az eski mama diye alistirin.

venniee

Felicia’nın içeriğini kimisi çok iyi diyor tahılı az vs vs kimiside kötü diyor. Petshop bize Proplan önerdi onu mu aldırsaydım oldum biran?

venniee

fakat içinde gerçek et olan mamaların kilosuda 70-100₺ :( İçeriği iyi 50₺ ve altında mama varsa önerilerinizi dinliyorum (:

venniee

4 gün karıştırılıp verilicek bir mama kalamadı. Anca bu gün karıştırıp verebildim:(

Siyammm

Mystic daha iyi neden direk felicia kullanıyordunuz anlamadım RC hayvan deneyi yapan mamalardan kullanmayın.
"Tahıl dolu. Katkı maddesi, tatlandırıcı, renklendirici... içeriyor. Et yerine yan ürün var. Bağımlılık yapıyor. Ve üretici firması hayvan deneyi yapıyor. Üstüne üstlük pahalı." Mama okumayı çok iyi bilen biri söyledi bende katılıyorum