24 Saat Uyuyor

Gokalp_920

Kedim kısırlaştırmadan önce hep dışarda gezen oynayan bir hayvandı kısırlaştırdım evde durmuyor diye şimdi ise eskiden az da olsa oynuyorduk hiç oyun oynamıyor zaten pek kendini sevdiren Bi hayvan değil ama daha az sevdiriyor nadiren yanıma yatıyor uyumasa bile gözleri açık yatıyo aynı yerde yemek yiyor tuvaletini yapıyor depresyonda falan mı acaba nası eğlendirebilirim ya da başka bir problemi olabilir mi?

5 CEVAP

Ozge00

Ameliyatin üstünden ne kadar geçti ki?

Gokalp_920

1 1.5 ay olmuş olabilir

Ozge00

Ameliyattan sonra oyle oluyorlar da ondan sordum ama sizin geçmiş baya onla alakalı değildir.
Ameliyat psikotik olarak etkilemis olabilir. Benim kedim 2 hafta civarı benden ve annemden aşırı korktu çünkü ameliyata giderken gelirken hep yanındaydik ama yavaşça geri kazandi güvenini. Belki öyle bir durumdur, psikolojik yani. Bunu anlamak icin bir hekime danışmak lazım. Kediler de insanlar gibi ilaçlar kullanabiliyor bu gibi sorunlarda veya nasil davranmanız gerektiğinden falan bahseder ona gore davranirsiniz.
Baska bir sorun olabilir mi evet olabilir ama suan aklima tek gelen psikolojik sorunlar. Ameliyattan sonra sakinleşme görülür ama oyun oynamama durumu pek olmaz. Farklı oyuncaklar, ipler, zilli toplar falan denediniz mi veya elinizle de mi oynamıyor hic? Genelde elle oynamayı çok severler.
Hiç mirlama veya size Bakarak yavaşça gözünü açıp kapama, size sürtünme kendini sevdirme de mi yok?
Sanırım hekimlik bir durum gibi

Gokalp_920

Çenesini kaşımayı seviyo arada mutlu Bi bağırış sesi var 1 2 günde Bi yanıma gelip öyle bağırıyo

Gokalp_920

O zaman mırlıyor arada uyurken seviyorum mırlıyor ama bazen uyumak yerine aynı yere yatıyo sadece gözleri açık bekliyor ondan bir şeyi mi var anlamadım