Kardeş Kedileri Bir Araya Getirmek

begumasli00

merhaba kardeşimle aynı anneden 2 kardeş yavru sahiplenmiştik 3 buçuk aylığa kadar beraberdirler. şu an yine aynı ortama getirmek zorunda kaldık fakat benim kedim çok tıslıyor sanırım hatırlamadı. kardeşinin kokusuna alışsın ilk önce diye odaya koydum mamasını suyunu vs. burada da 2 hafta kalacağız sizce hata mı yapmış olduk alışma süreleri vs derken kedim strese girer mi? veya ne kadar zamanda alışırlar önerileriniz var mı?

4 CEVAP

Milovat

Kedilerde aile kavramı yokmuş. Anne belirli bir süre yavrusuna baktıktan sonra ilerleyen zamanlarda kendi yavrusuyla ciftlesebiliyormus, bu yüzden onlar aslında kardeş olduklarından bihaber. Tıpkı birbirine yabancı iki kedi alıştırır gibi alıştırmanız gerekiyor ancak eğer kardesinizin evine gittiyseniz kediler insandan daha çok yaşadıkları mekana önem verdikleri için bu durum dolayısıyla bir tık daha çok stres olabilir.

begumasli00

kedim bana bile hırlayıp tıslıyor o gergin ben de gerginim ne yapmam gerekiyor sakinleştirmek için. ayrı odada tutuyorum hem kokuya alışsın diye...

Milovat

En guzelini yapıyorsunuz, evdeki çocuğun eşyalarını kendi cocugunuzun olduğu odaya taşımanızi, onun oyuncakları ile oynatmanizi ve yavaş yavaş beraber oynatmayı denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca çocuk gergin ise music for cats albümünü dinlemeyi deneyebilirsiniz. Gerçekten hoşuna gitti benim kızın. Bir de sevdiği ödül mamasindan vs vererek bol bol sakince oksamanizi tavsiye ederim. Sizin gerginliginizi de hissettiklerini unutmayıp sakinliginizi koruyun eminim sizinle birlikte o da yavaş yavaş sakinlesecektir

begumasli00

çok teşekkür ederim sakin olmaya çalışacağım.. daha 5 aylık bi kedi ben de öğrenciyim.. annemde kedi var kardeşimde var üçü de kardeş. yani ileriki dönemlerde illa bir araya gelecekler sık sık olmasa da. o yüzden küçüklükten alışmasını istiyorum ama ilk defa uzun süreden sonra bir araya geldikleri için ikimiz de gerildik. umarım en kısa zamanda birbirlerine alışırlar önerilerinizi dinleyeceğim