Kedimi Sut İle Mi Kuru Mama İle Mi Beslemeliyim Henuz 1 Aylik

Kedimi kafe sahibinden sahiplendim annesizdi ve acikcasi orada pek mutlu degil gibiydi. Kafenin sahibi kediyi vet e goturdugunu henuz asi icin kucuk oldugunu ve 1 aylik oldugunu söyledi. Ayriyetten maması icinse kuru mamayi sut veya su ile yumusatarak ver demisti ama hic anne sutu emdi mi bilmiyorum 2 haftadir oradaydi o kedi o yuzden acaba mamayi kesip sut tozu ile beslesem mi biberonla? Yoksa devam mi etsem ayni sekilde en dogrusu nedir hic bu kadar kucuk bir bebege bakmamistim > > quote here

15 CEVAP

Ozge00

Kedi zayif mi? Gelişimine gore kedi süt tozu alip verebilirsiniz. Fotoğrafini atabilirseniz atin buraya bakalım. Genelde 2 aya kadar sütle beslenirler. Daha erken ayrılınca bazi sorunlar çıkabiliyor.

Ozge00

Çoğu kişi tatlı diye bilmeden anneden ayırıyor Yavruyu. Yazik oluyor sonra, bağışıklığı tam güçlü olmuyor.

Hayir annesinden ayirmadim annesizmiş kafedekiler de olmesin diye bakmaya calismis.

Şey ozge hanim fotografi nasil atabilecegimi bilmiyorum yeni kaydoldumda.

Ozge00

https://hizliresim.com/

Buraya girin, dosyaları secin yazıyor, oraya tıklayınca galerinizdemi fotoğraflar çıkıyor, kedinin fotoğrafini seçin sonra altta yükle yazıyor ona tıklayın, daha sonra aşağı inince link var onu kopyalayıp buraya yapıştırin. Uzunmus baya aslında :D umarim anlatabildim

[url=https://hizliresim.com/lFP5eb][img]https://i.hizliresim.com/lFP5eb.jpg[/img][/url]

Tamam yapabildim jdkwmw

Ozge00

Çok bir şey görülmüyor ama mama yer bu. Yavru kedi mamasi alin. Bir de yas mama alin. Haftada 2-3 kez verirsiniz. Evde yoğurt, yumurta, haşlanmış tavuk, tavuk suyu verebilirsiniz. Gelişimine katki sağlar. Belki 2 aylik olana kadad et yememesi daha iyi olabilir ona 2 aylik olunca geçin o zman. Haftada 2-3 kere de yoğurt verebilirsiniz, kabızlığa iyi gelir. Ben sürekli veriyorum, gelişimine de katki sağlar. Kediler cok su içmez o yuzden ileride böbrek sorunları yaşarlar onun icin yas mama, yoğurt gibi gıdalar önemli bence. Haftada 1 de yumurta yer. Kendini toplar iyi beslenirse, kilo da alir. Yani mama ve yas mama harici dediklerim isterseniz verin isterseniz vermeyin ama veterinerimiz önermişti bize de. Sadece mamayla ömür geçmez. Sürekli kraker yemek gibi, o yüzden sık sık farkli gıdalar vermeye çalışıyoruz

bbeyzvv

kedi sütü tozu+ mama karışık besleyin
yavru kedilerin en az 2 ay anne sütü alması lazım eğer kendi doğal şartlarda alamıyorsa sizin takviyeyle bunu yapmanız lazım

Ozge00

Bence kedi 2 ayliga yakin fotoğrafta 1 ayliktan küçük durmuyor. Tam net tum vücudu gözükmedigi icin anlayamadim ama öyle gibi. Yuzunun de gözüktüğü net fotoğrafi varsa atin
Sanki kütüğüme geçirecekmisim gibi oldu biraz kusura bakmayın :D

Ahahahaha cok tesekkur ederim hepinize şimdi daha net fotografini atayim

[url=https://hizliresim.com/3hr28m][img]https://i.hizliresim.com/3hr28m.jpg[/img][/url]

Ozge00

Maşallah cok tatlı. 1,5-2 aylik bu sanırım. Bence süte gerek yok ama isterseniz icinize sinmezse birkac hafta sütle besleyip sonra mamaya geçebilirsiniz, zararı olmaz. Bana mama + sut olayı cok doğru gelmediği icin bir sey diyemeyecegim o konuda.

Ozge00

Bende kedimi sahiplendigimde ayni bu boyuttaydi, bana kedimin küçüklüğünu hatırlattı. Kıymetini bilim bu zamanların, cok tatli oluyorlar

Hahaha çok tesekkür ederim???? icim rahatladi

bbeyzvv

mama+süt neden doğru gelmedi
yavru kediler anneleriyleyken aniden mamaya geçmiyorlar yavaş yavaş geçiyorlar :) bikaç hafta süt takviyesi daha doğru bence düşük bağışıklık sistemi ilerde çok büyük sorunlara yok açar ben 40 günlükken sahiplendim oğlumu hastalıklardan kurtulamıyoruz