Kedimin Ağzı Kokuyor?

Simgebykl

Kedimim ağzı kokuyor 5 aylık daha gerçekten kedi besleyen Arkadaşlarımda fark etti neden acaba

6 CEVAP

bbeyzvv

diş etlerinde kızarıklık mama yerken canının acıması salya kilo kaybı gibi belirtiler yoksa diş değişimindendir
diş değişimi kedilerde çok hızlı olur ve farketmek zordur

sforselin

Diş değişimi ağız kokusu yapıyormuş. Bir sonraki klinik ziyaretinizde hekiminizden bi kontrol etmesini isteyin yine de.

elberp

Yaklaşık 4-6 aylık döneminde benim kedimde de kötü bi ağız kokusu vardı. Normalde N&D gibi kokulu bi mama yediği için koktuğunu biliyodum ama çok daha ağır bi koku olmuştu. Ben de veterinere sorduğumda diş değişimi döneminde böyle koku olduğunu söylemişti. Gerçekten de öyleymiş, 1 aydır o koku bitti, sadece maması kokuyo biraz, o da normal.

FridaDora

Diş düşürmeden önce veya düşürdüğünde oluşuyor bu koku. Biraz gözlemleyin ve bakabiliyorsanız dişlerini kontrol edin. Birkaç gün devam edip diş değiştirdikçe devam ediyor. Veterinerinizle iletişime geçerseniz bilgilendirecektir.

aras0

Mamasından olabilir. Veteriner hekiminize danışın malt macun veyahut diş sağlığı garantili şeyler vardır onlardan da alabilirsiniz unuttum adını

Cbcan

Rossmanda bebekler için diş fırçası var küçük bir şey haftada bir onunla dişlerini fırçalayın hem diş kasintisina iyi geliyor hem varsa tartarlari temizliyor. İlk başta biraz korkuyorlar ama sonra fırçayı da isirdiklari için hoslarina gidiyor.