Kedimin Cinsi Nedir

Leo06

Kedim leo 5 aylık bir klinikten sahiplendim annesi ve babasınında fotoğraflarını ekleyeceğim sizce annesi gibi hafif uzun tüylü olurmu

6 CEVAP

DogaM

Merhaba :) kediniz tekir. Annesi de uzun tüylü tekir. (Aslında tekir renk belirtir cins değil, ama bizim ülkemizde böyle söylendiği için ben de böyle söylüyorum, normalde kedinizin cinsine European Shorthair denmesi daha doğru olur.) Maalesef bu forumda gördüğüm kadarıyla insanlar gördükleri her uzun kediye Norveç Orman kedisi damgasını yapıştırıyor ama Norveç Orman kedisi nadir bulunan bir türdür. Ayrıca kedinizin annesi de Norveç Orman kedisine benzemiyor. Kediniz fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla kısa tüylü olacaktır diyebilirim. Annesi hafif uzun tüylü ama kedinizin uzun tüylü olması sırf anneye değil babaya da bağlı. Zira kedinizin uzun tüylü olabilmesi için babasının da bu geni taşıması lazım. İyi akşamlar diliyorum. :)

sforselin

Kulaklarındaki ve patilerinin arasından çıkan tüy uzunluğuna bakarak çıkarım yapabilirsiniz. Aşırı uzun tüylü olmayacak gibi ama.

bbeyzvv

norveç orman kedisi Türkiyede yok
çok güzel bir kedi ancak cins değil yine de cins kedilere taş çıkartır tüyü kadar ömrü olsun

fredda

norveç orman meleziymiş, yani evet. ücretli sahiplendiniz sanırım.

Leo06

Yok ücretsiz sahiplendim sahibi ataması olduğu için ailecek kliniğe bırakmıştı tüyler uzarmı sizce

DogaM

her uzun tüylü* kediye