Nedir Bu Mamalardan Çektiğimiz!!!???

naturalgdo

Arkadaşlar dişi kedim 11 ayı doldurdu. Üç kere kızıştığı için 7. Ayında kısırlaştırdık. Kilosu iyiymiş 3.5 kilo. İlk iki üç ay veterinerden her ay mama alıyordum ve bütçemi zorluyordu. Sonra 10 paket olarak *********dan bonaçibo yavru kedi maması aldım. Paketleme harika 10 küsür kilo mama 10 tane pakette taptaze ona lafım yok ama bu mama hakkında bi tane bile iyi bi şey duymadım. Zaten artık yavru da sayılmaz kısırlaştırılmış mamaya geçmek şart oldu sağlığı için. Tüyleri de inanılmaz dökülüyor şu sıra elime aldığım an tüy içinde kalıyorum. Mystic düşük tahıllı somonlu kısırlaştırılmış kedi maması aldım daha kargo gelmedi denemedik ama bazı arkadaşlar da illa ND falan alman lazım yoksa ileride idrar yollarında hastalıklarla uğraşırsın diyorlar ama mystic içeriği de bana boş gibi gelmedi somonlu olduğundan belki tüylere de etki eder bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Ayrıca birkaç aydır malt almamıştık bu süreçte ne zaman mamasını hızlı hızlı yese üzerine kusuyor. Haftada 3-4 kere bu sorunu yaşar olduk hemen trixie den peynirli malt da aldım kullanmaya başlayacağız tekrar ama bu mama konusu gerçekten canımı sıkıyor ne yapmalıyım ?????? Özet olarak kızımın hiçbir sağlık sorunu yok. Çok da hareketli oyuncu hatta hiç kısırlaştırmamışız gibi. Sadece az daha fazla uyuyor büyüdükçe o kadar. 3 renkli tekir kedi cinsi, calico ırkındanmış.

3 CEVAP

Ayseenur10

Nd kullanınca idrar yolu sıkıntısı yaşamayacağınız anlamına gelmiyor, biz hep nd kullanıyorduk 3-4 kez yaşadık bu sorunu. Sıvı tüketimine dikkat etmek gerekiyor. Sanırım az sıvı tükettiği için mamadaki protein oranı fazla gelip kristalleşme yapıyor (magnezyum,fosfor değerleriyle beraber)

naturalgdo

Teşekkür ederim biraz içimi rahatlattınız. Kızım yaz kış, ama özellikle tabi yazın inanılmaz su içmeye başladı lakır lakır içiyor hiç sorun yaşamadık. Umarım bunun yararını görürüz ???????? Teşekkür ederim tekrar

bbeyzvv

bonacibo kötü bir mama değil sadece içeriği yetersiz
mystic tabiki fiyatına göre en iyisi şu an herked kedisini en iyi mamalarla beskeyecek diye bir şey yok kız olduğundan zaten idrar yollarında kristalleşme daha düşük bir ihtimal

kediniz kısa tüylüyse bu kadar sık malt kullanmanıza gerek yok malt mamayı değil tüyü kusmaması direkt kakayla çıkarması içindir

mamayı çok sık kusmasının ardında başka bir neden olmalı bırada biri yaşadı bu sorunu çoğu kedi nadiren kusar ama sık kusuyorsa bir sorun vardır veterinere danışmanız lazım