Kısırlaştırma Sonrası Kusma İstahsizlik Cok Su İçme

eozgeu

Kedim 1 yasinda erkek ctesi günü kısırlastırdık. Pazar öğlen aldık kafalık takmışlar onu cok yadirgadi. Korkak bir kedi zaten hemen strese giren bir kedi. İlk Gece cok kustu tuvalete yatmadan once ben goturmustum cunku yuruyemiyordu kafalikla biz uyudugumuzda da tuvalete gidemedigi icin yere çişini yapmış. Pazartesiden beri sabah veterinere birakiyoruz aksam aliyoruz evde tek kalmasin diye. Onlar yediriyorlar ve mide koruyucu kusmamamisi icin de ilac yapiyorlar. Ama hala evde mama yemiyor. Kan testi yaptik bagirsaktaki degeri yuksek cikti. Tüy yumagi ya da yabanci cisim olabilir dedi. Malt yedirin dedi duphalac da verdi kedileri de iciriyomus siz de icirin dedi. Malti falan yemiyo seviyordu halbuki yaş mama da yemiyor kuru zaten yemiyor. Dun gece cok su icti ve haliyle anında kustu. Yine veterinere goturduk. Ameliyattan oturu iltihaplanma falan yok kan degerlerine gore. Ama yabanci cisim mi var acaba diyorum ama kakasi normal tek parca ve ıslak sert degil. İshal de yalti bir kere. Normal mi bu surec kisirlastirmadan sonra yardimci olursaniz sevirim. Haftasonu bizle durunca tum gun belki normale donebilir dedi veteriner insallah öyle de olur ama korkuyorum da bir sey olcak diye.simdiden tesekkur ederim

6 CEVAP

Gelyahron

Çok su iciyor? Ne sıklıkla iciyor mesela? Böbrek karaciğer değerlerine bakıldı mı?

emre3674

Herkes kısırlaştırmanın yararını anlatıyor neden kimse zararından bahsetmiyor?tıp dünyası bile bu konuyu hala tartışıyor ? bence bilinçlenmemiz lazım bu konu bu kadar basit değil

eozgeu

Kedin suan iyi cok sukur kedine gelmeye basladi hali tavri kafalık ciktigindan beri iyi :) kuru mamaya da yeni yeni basladi tekrar. Kisirlastirmadan once bobrek karaciger yaptirmistik bir sorun yok. Bagirsaklarinda tuy yumagi varmis ve ic parazitleri yogunlasmis. O yuzden ekstra istahsizmis onun icinde malt ve bagirsak duzenleyici ile tuylerin diskidan cikmasini sagladik buyuk ölcüde.

eozgeu

Cok tesekkur ederim ilgilendiginiz icin

Ezginx

Düzeldimi benim kedimde bugun oldu 8 kere kustu cok korkuyorum

emre3674

bu arada çok geçmiş olsun umarım düzelmiştir minik