Mantar?

Ozge00

Kedimin gözünün üstünde sabah kalktığımda kan gordum. Dün yoktu, gece oluşmuş sanırım. Mantar illa tuy dökülmesi yapar mı çünkü tuy dökülmesi yok o bölgede. Kasirken yapmıştır diye düşündüm ama oyle değilse hemen götüreceğim bugün yayilmadan, küçük bir bölge zaten.

7 CEVAP

Gelyahron

Kaşırken yapmıştır

Ozge00

Umarım öyledir. Patisine de kan bulaşmış, şimdi temizledim.

mervevehubble

bizimkinde tüy dökülmesi oldu boynu dedeler gibi olmuştu inşallah sizdeki mantar değildir :( bölge küçük olduğu için veteriner anlamamıştı mantar olduğunu üstelik büyümüştü 1 haftada :/

Ozge00

Patisine kafasindan kan bulasmis sandim ama simdi farkettim, patisi yarılmış. Gece ne yapıyor hic bilmiyorum, eve kamera yerleştirecegim bu gidişle.
Kaşıntı, tuy dökülme falan yokta sadece kanamis.
Sanırım bir yere çarpmış veya sadece kasimis. Kafası ve patisinin ayni anda kanaması ondan gibi duruyor. Biraz gozlemleyim.

Ozge00

Kedisi mantar geçirenler de hep oldu mu tüy dökülmesi?

Genelde biraz ilerledikten sonra oluyor ama kaşımış fln da olabilir bir kaç gün gözlemle bence

Drawhel

Arkadaşımın kedisi geçirmişti, tüyleri dökülüyor ve yara şeklinde oluyor. Yani sadece kan olmuyor yara olmuş ve o yara kanamış gibi oluyor, o bölgede ise tıraş edilmiş gibi tüyü dökülüyor. Denildiği gibi kaşırken yapmıştır galiba.