Kedinizi Günlük Olarak Nasıl Besliyorsunuz?

fredda
fredda

4316 Puan

bana gün içinde neler verdiğinizi ve ne sıklıkta verdiğinizi anlatır mısınız? kedim çok zayıf, pek de iştahla yemiyor. beslenme tarzını mı yanlış yapıyorum diye değerlendirmek istiyorum.


14 CEVAP

fredda
fredda

4316

paketlenişine şahit olduğum bir yer olduğu için açık aldım. son kullanma tarihlerini de sorunca gösteriyorlar zaten.


sforselin
sforselin

12844

Sitenin kedi sütü savunucusuyum ve görevimi yapmaya geldim jbjbxjbjb Yavru kedimde çok faydasını gördük. İştahla yiyor, hazırlarken deliriyor. Hatta ilk zamanlarda üstümüze tırmanıyordu hazırlarken. (Biz Gimcat'inkini kullanıyoruz. Üzerinde zayıf ve yaşlı kedilerde de kullanılabileceği yazıyordu. Büyük ihtimalle diğer markalarda da öyledir zaten.)


nilayy24
nilayy24

12955

Ben kuru mama dışında yaş mama ve yoğurt veriyorum ikisini de haftada bir, başka bir şey vermiyorum. Kuru maması da kabında hep duruyor istediğinde gidip yiyor


yusufsaygin2
yusufsaygin2

13017

Öncelikle merhaba, yarım kilo Felicia dediğinize göre büyük ihtimalle açık mama alıyorsunuz -ki yapmayın.- kalitesiz bir kapalı mama bile en iyi açık mamadan iyidir kanımca, bu mamanın son kullanma tarihi belli değil, mamanın orijinal olup olmadığı belli değil, ne şartlarda paketlenmiş belli değil...
Kedim yavru bir kedi olduğu için mama kabı sürekli dolu halde duruyor, gün içinde yoğurt, tuzsuz peynir, haşlanmış yağsız, tuzsuz, kemiksiz tavuk et ve türevleri verebilirsiniz. Ben fazla abartmadan haftada 2-3 gün veriyorum böyle. Fazla verince kuru mamaya olan ilgisi azalıyor bizimkinin..


Cngzhn
Cngzhn

1364

Herhangi bir hastaligi olabilir mi ? Bir de balık vermeyi deneyin , severek yerler .


noscrubs
noscrubs

2144

Günde 60 gr kuru mama bunu azar azar kabına koyuyorum bir anda bitirip akşam aç kalmasın diye, kefir veriyorum günde 1 yemek kaşığı bazen 2 bağışıklığı güçlensin diye, yabancı kaynaklardan öğrendim bu dozu ama mama yedikten 1 saat sonra veriyorum aynı anda değil belki mamanin içindeki etin demirini falan emer diye yoğurtta böyleydi bildiğim kadarıyla. Cam bardakta su veriyorum günde 200 ml içmesi gerekiyor aslında bizimki 150-180 içiyor. Haftada bir ciger ve yürek verebilirsiniz oldukça faydalı benimki yemiyor. Yağsız tuzsuz tavuk göğsü haşlayabilirsiniz suyuyla birlikte verirseniz böylece böbrekleri kurumamis ve hep kuru mama yememiş olur. Eğer tavuk göğsü yapamazsam, hazır yaş mama veriyorum haftada 2 kez felicia'nın.. Yumurtanın sarısı da çok faydalı omega3 haftada 1 kez verilebilir.. Bide felicianin içeriğinde hiç et olmadığı için tavuk ve cigeri arttirmaniz çok iyi olur. Veteriner bizimkine çok sağlıklı diyor götürdüğümde maşallah sanırım doğru şeyler yaptım. Umarım sizinki de toparlar en kısa sürede


fredda
fredda

4316

yok dün veteriner kontrolünde bir hastalığı olmadığını söyledi. sadece patilerinde yara var. bir de 4 aylık olduğu için dişleri sebebiyle biraz iştahsız olabilir diye düşünüyorum. balık veriyorum, çok da severek yiyor. belki mamasını değiştirip balıklı alabilirim.


Cngzhn
Cngzhn

1364

Cok gecmis olsun , kediler en ufak yaralanma ve hastalik gecirdigi zaman kendilerini dinlendirirler. Psikolojik bir durum


Pikocan
Pikocan

320

Benim kedi ufak olduğu için mama kabını sürekli dolu tutuyorum. 15 günde bir 1 paket yaş mamayı 3 e bölüp 3 gün birer öğün olarak veriyorum, gün aşırı haşlanmış yumurtanın sarısından veriyorum kokusunu aldığı an çıldırıyor. Yine haftada en fazla 2 3 kez yoğurt veya tuzsuz peynir ile ara ara haşlanmış kıyma veriyorum tabi bunları her verdiğimde tuvaletini de özellikle kontrol ediyorum bir problem olmaması adına.
Şimdiye kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım.


Kuru maması herhün kabında dolu oluyor bunun dışında hergün yarım paket yaş mama veriyorum. 2 günde bir yoğurt, haftada bir de yağsız tuzsuz tavuk göğsü.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 240 Görüntüleme
  • 14 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 26781 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR