Kedinizi Günlük Olarak Nasıl Besliyorsunuz?

fredda

bana gün içinde neler verdiğinizi ve ne sıklıkta verdiğinizi anlatır mısınız? kedim çok zayıf, pek de iştahla yemiyor. beslenme tarzını mı yanlış yapıyorum diye değerlendirmek istiyorum.

14 CEVAP

fredda

paketlenişine şahit olduğum bir yer olduğu için açık aldım. son kullanma tarihlerini de sorunca gösteriyorlar zaten.

sforselin

Sitenin kedi sütü savunucusuyum ve görevimi yapmaya geldim jbjbxjbjb Yavru kedimde çok faydasını gördük. İştahla yiyor, hazırlarken deliriyor. Hatta ilk zamanlarda üstümüze tırmanıyordu hazırlarken. (Biz Gimcat'inkini kullanıyoruz. Üzerinde zayıf ve yaşlı kedilerde de kullanılabileceği yazıyordu. Büyük ihtimalle diğer markalarda da öyledir zaten.)

nilayy24

Ben kuru mama dışında yaş mama ve yoğurt veriyorum ikisini de haftada bir, başka bir şey vermiyorum. Kuru maması da kabında hep duruyor istediğinde gidip yiyor

yusufsaygin2

Öncelikle merhaba, yarım kilo Felicia dediğinize göre büyük ihtimalle açık mama alıyorsunuz -ki yapmayın.- kalitesiz bir kapalı mama bile en iyi açık mamadan iyidir kanımca, bu mamanın son kullanma tarihi belli değil, mamanın orijinal olup olmadığı belli değil, ne şartlarda paketlenmiş belli değil...
Kedim yavru bir kedi olduğu için mama kabı sürekli dolu halde duruyor, gün içinde yoğurt, tuzsuz peynir, haşlanmış yağsız, tuzsuz, kemiksiz tavuk et ve türevleri verebilirsiniz. Ben fazla abartmadan haftada 2-3 gün veriyorum böyle. Fazla verince kuru mamaya olan ilgisi azalıyor bizimkinin..

Cngzhn

Herhangi bir hastaligi olabilir mi ? Bir de balık vermeyi deneyin , severek yerler .

noscrubs

Günde 60 gr kuru mama bunu azar azar kabına koyuyorum bir anda bitirip akşam aç kalmasın diye, kefir veriyorum günde 1 yemek kaşığı bazen 2 bağışıklığı güçlensin diye, yabancı kaynaklardan öğrendim bu dozu ama mama yedikten 1 saat sonra veriyorum aynı anda değil belki mamanin içindeki etin demirini falan emer diye yoğurtta böyleydi bildiğim kadarıyla. Cam bardakta su veriyorum günde 200 ml içmesi gerekiyor aslında bizimki 150-180 içiyor. Haftada bir ciger ve yürek verebilirsiniz oldukça faydalı benimki yemiyor. Yağsız tuzsuz tavuk göğsü haşlayabilirsiniz suyuyla birlikte verirseniz böylece böbrekleri kurumamis ve hep kuru mama yememiş olur. Eğer tavuk göğsü yapamazsam, hazır yaş mama veriyorum haftada 2 kez felicia'nın.. Yumurtanın sarısı da çok faydalı omega3 haftada 1 kez verilebilir.. Bide felicianin içeriğinde hiç et olmadığı için tavuk ve cigeri arttirmaniz çok iyi olur. Veteriner bizimkine çok sağlıklı diyor götürdüğümde maşallah sanırım doğru şeyler yaptım. Umarım sizinki de toparlar en kısa sürede

fredda

yok dün veteriner kontrolünde bir hastalığı olmadığını söyledi. sadece patilerinde yara var. bir de 4 aylık olduğu için dişleri sebebiyle biraz iştahsız olabilir diye düşünüyorum. balık veriyorum, çok da severek yiyor. belki mamasını değiştirip balıklı alabilirim.

Cngzhn

Cok gecmis olsun , kediler en ufak yaralanma ve hastalik gecirdigi zaman kendilerini dinlendirirler. Psikolojik bir durum

Pikocan

Benim kedi ufak olduğu için mama kabını sürekli dolu tutuyorum. 15 günde bir 1 paket yaş mamayı 3 e bölüp 3 gün birer öğün olarak veriyorum, gün aşırı haşlanmış yumurtanın sarısından veriyorum kokusunu aldığı an çıldırıyor. Yine haftada en fazla 2 3 kez yoğurt veya tuzsuz peynir ile ara ara haşlanmış kıyma veriyorum tabi bunları her verdiğimde tuvaletini de özellikle kontrol ediyorum bir problem olmaması adına.
Şimdiye kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Kuru maması herhün kabında dolu oluyor bunun dışında hergün yarım paket yaş mama veriyorum. 2 günde bir yoğurt, haftada bir de yağsız tuzsuz tavuk göğsü.

sforselin

Hayır. Direkt kabından içiyor. Çok çok yapmıyorum. Sabah kuru mamasından biraz yedikten sonra veriyoruz. İkisini de yemiş, içmiş oluyor.

Blychee

Ben iştahsız kedilerime az bir şey tavuk haşlayıp mamasina karıştırıyorm. Sonra üzerinde kokusu kaldığı için mamayı da yiyorlar ama genelde iştahsız kedi çok üzücü oluyor, mamasini sevmiyor da olabilir bilginiz olsun

fredda

maması felicia'ydı, taneleri çok küçüktü ağzından düşüp duruyordu bu yüzden değiştirmek zorunda kaldım. yarım kilo almıştım zaten, bitince n&d'ye geçebilirim belki.

fredda

peki biberonla mı veriyorsunuz hazırladığınız süt tozunu? ben büyüdükten sonra birkaç gün denedim fakat pek iştahla içmedi ;(