İshal Ve Önerileriniz

ferolet

Arkadaşlar kedimi yaklaşık 1,5 hafta önce ishal sebebiyle veterinere götürdüm. Halsizlik, iştahsızlık yok. Mama değişimi yapmadık, matisse kullanıyoruz. Yeni pakete geçmiştik baktım son kullanma tarihi de geçmemiş. Veteriner iki tane iğne yaptı ve bir toz verdi 6 güne bölüp şırıngayla sulandırarak verdik. Kakası biraz düzelir gibi olmuştu ama toz 2 gün önce bitti ve bugün kumuna baktığımda yine ishal gibi yapmıştı. Veteriner geçmezse tekrar getir yine antibiyotik yapacağım daha da geçmezse flagyl şurup vereceğim dedi açıkçası bu kadar antibiyotik yüklemesi beni korkutuyor çünkü kedim daha 4 aylık. Ben probiyotik takviyesi yapmayı düşünüyorum sizin tavsiyeleriniz var mıdır?

7 CEVAP

Gelyahron

Biz evde probiyotik maya ile yoğurt yapıyoruz, NBL Optima (çiğneme tableti ) sabah akşam bu yoğurda ezerek karıştırıp veriyoruz. Yani şöyle söyleyeyim; böbrek hastası kedim ya kabız ya da ishal oluyordu. Yaklaşık 7 aydır kullanıyoruz şuan herşey kontrol altında

Gelyahron

NBL'nin çok çeşidi var, bu kullandığımızı içinde azot bağlayıcı bakteriler olduğu için kullanıyoruz bu arada. Ayrıca çocuklar için toz şeklinde olan da var, onu da kullanmıştık. Bence araştırıp öyle kullanın

ferolet

Teşekkürler ben bir araştırayım :)

Gelyahron

Probiyotik takviyesi olabilir. Ama her probiyotik aynı etkiye sahip olmuyor. Ya içindeki bakteriler farklı ya da sayıca farklılıkları var. Yoğurt veriyor musunuz kedinize?

Gelyahron

Biz NBL Optima kullanıyoruz. İçinde 1.5 milyar bakteri var. Hem bağışıklığa da faydası oldu. Ayrıca içinde sindirime yardımcı fruktooligosakkaritler var

ferolet

Yoğurdu birkaç kere denedim ama kokladı gitti sevmedi, o sebeple vermiyorum

ferolet

Gelyahron peki ishale belirgin bir faydası var mıdır? Bir de tablet şeklinde mi ne şekilde veriyorsunuz NBL Optimayı