Kedinin Tuy Dökmesi

tika_waylan

Kedim cok uzun tuylu degil orta uzunlukta tuyleri. Gunde 2 kere taradıgım da oluyot bszen tarakta cok tuy oluyor tekrar tarıyorum gene tuyler. Taramak azalrır sanarfım işe yaramıyor. Furminator kullanan var mı ise yarıyor mu? Mevsimsel bir şey mi acaba bu

20 CEVAP

tika_waylan

Ya veteriner bir şey demedi. Zaten artık veterinerlerden bıktım

tika_waylan

Arkadaslar
Gimcat Nutripockets Kedi Ödülü Tavuk Biotinli tuylere faydasi olabilir mi icinde biyotin oldugu icin belki tuy dokulmesini azaltir diye dusundum ama zaten tombisko bir kedim var kilo da alsin istemiyorum ama. Evde tablet var b vitaminli biotinli vitamin tablet ama nedense ishal olmasina sebebuyet verdi ya da belki sebebi o degildi ama sogudum o vitaminden pek veresim gelmiyor onu sanki yaramadi benimkine. Daha kucuk seyler kullanmak istiyorum artik bu tuy dokulme problemi icin. Tableti de sokaktaki kedi ve kopeklere veririm malum kis bagisikliklari guclensin

tika_waylan

Gimpet'in gene Beuty Paste diye bir macunu varmis biotinli onu da denesem mi diye dusunuyorum bu arada gimpet multivitamini kediler cok sveiyor ve veterinerler de oneriyor multivitaminden genel olarak bir zarar gormedik faydasi olmustur illa ki.

tika_waylan

Tabi her kedi tuy doker kedi sonucta=) Ama tarandikca dokulwcek tuyler alinir minumuma iner ama 2 kere atardigim oluyor gene tuy geliyor cok uzun tuylu bir kedi degil orta boyutta o sebeple minumuma indirmeye cakisiyorum. Pro Plan benim kedimi tombiklesirdi yedikce yiyor zor doyutor tadini mi cok seviyorbyoksa doymuyor mu emin degilim ciddi kilo aldi daha 5 aylik oysa ki. gimpet mulrivitamine benimkinde bayiliyor. malt macuna henuz baslamadim ama onu da mutlaka almaliyim malum cok tuylerini yaliyor yutuyor cimen ya da malt sart tuy yumaklari icin

tika_waylan

Her gun Gimpet Multivitamin kullaniyorum 1 cm veriyorum. 2 -3 gunde bir de yumurta sarisi veriyorum az once 3 kere ard arda taradim hrr seferinde tarak tuy yumagi oldu tuyleri temizledim tekrar taradim gene tuy. Elimi islatip elimle taradim oksadim hala tuy geliyir. İstahli, tombis, oyun oynayan girlayan kendini yalayan bir kedi stresteb dokuldugunu sanmiyorum, mantar falan da yok dis parazitini de 2 hafta once yaptirdim, ic paraziti yok ama yarin ic parazit asisini da yaptiracagim 3 ay olacak cunku. B vitamini tableti var elimde ama onu kullandigim sirada ishal olmustu ondan mi degil mi bilmiyorum tekrar o tableti mi kullansam diyorum tuy ciddi anlamda (ev temizligi) sorun olmaya basladi. Rulolar yetmiyor. Su an internette arastirmalar yapiyorum bir sekilde cozecegiz bu durumu ama nasil?