Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedinin tuy dökmesi

tika_waylan
tika_waylan

13944


Kedim cok uzun tuylu degil orta uzunlukta tuyleri. Gunde 2 kere taradıgım da oluyot bszen tarakta cok tuy oluyor tekrar tarıyorum gene tuyler. Taramak azalrır sanarfım işe yaramıyor. Furminator kullanan var mı ise yarıyor mu? Mevsimsel bir şey mi acaba bu

20 Cevap

Badems
Badems

12123


Yıl boyunca döküyor mu ? Mevsim değişimlerinde tüy dökümünde fazlalaşma normaldir. Ben furminatör kullanıyorum ama kediniz uzun tüylü değilse çok gerekli değil.

runforyourlife
runforyourlife

2522


Her hayvan tüylerini yeniler fakat bazı aylarda bu olay fazla olur sizde bununla karşı karşıya olabilirsiniz. Kedinizi her taradıktan sonra tarakta kalan kılların hepsini temizleyin. Kedinizin tüy dökmemesi için dışardan yardım kimyasal yapmanızı önermiyorum. Haftada 2 kez bir yumurtayı peynirle ezerek yedirirseniz tüyleri daha az dökülür :)

runforyourlife
runforyourlife

2522


Bu arada ben furminator kullanmanızı öneriyorum arada kalan tüm tüyleri toplar.

tika_waylan
tika_waylan

13944


Bir tarak bir de dökülecek olan tuyleri alan tuy tarama eldveni kullanıyorum. Tuyleri uzun degil orta 1 aydır benimle öncesini çok bilmiyorum 4.5 aylık daha. Tarak tuy oluyot temizliyorum eldiven tamamen yumak gibi tuy oluyor.
Yumurtayı haslamak lazım di mi yoksa zararlı sanırım. Salmonelle varmıs iç parazit yapıyormus yumurta. Taraktan ve o özel eldivenden daha etkiliyse alayım Furminatorü

Badems
Badems

12123


Furminator sadece daha cok tuy gelmesini saglar taraga. Sık disleri oldugundan dolayi daha cok tuy topluyo. Mevsimsel degilse eger dokulmesi vitamin kullanabilirsiniz. Haslanmis yumurtanin sarisi iyi gelir tuylere ama nadir verin hergun her hafta degil. Gprt multivitamin kullanabilirsiniz veya Vmp tableti hergun ikiye bolerek yarim yarim verebilirsiniz. Ben mama disinda sadece nadir olmak sartiyla yas mama veriyorum, iki uc gunde bir de bir kasik yogurt. Mamayla da alakali bu durum aslinda, kedim cok yogun tuylu ve daa cok tuy doktu. Royal canin, proplan kullandim hep. Su an N&D kullaniyorum bir kac aydir ve gozle gorulur azalma var, elimde ruloyla gezerdim daima ama cok az dokuyor.

Badems
Badems

12123


Gprt yazmisim, Gimpet multivitamin olcak.

Nayeli
Nayeli

2772


öncelikle çok döküyorsa bu normal değil. bizim gibi düşünün...saç dökülür ama çok dökülüyorsa vardır bir eksiklik vücütta. iyi takip etmek lazım.
kısa veya uzun fark etmez kedi taranır ve buna uygun Furminatorler var.
Furminatorün avantajı diğer taraklara göre daha iyi tüy topluyor.. yani dökülecek olanların tamamını önden toparlıyor. böylece tüy kusmayı da engellermiş olursunuz. Bunun yanı sıra vitamin macunu ve iyi bir mama ile sağlığını desteklemeniz şart....

harikayanadur
harikayanadur

105747


kullandığınız mamayla da alakalı olabilir isterseniz bir proplan deneyin

GOKCEOZGUN
GOKCEOZGUN

1736


kesinlikle sürekli dökülmesi, ilaç gerektirdiği anlamına gelmez. mamanızı veya kedinizin cinsini bilmemekle, veterinere başvurmanızı tavsiye ediyorum. mutlaka çözülecektir. :)

tika_waylan
tika_waylan

13944


Ya veteriner bir şey demedi. Zaten artık veterinerlerden bıktım

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
756 Görüntüleme
20 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor