Aşı Sırası /Ultrason Ve Kısırlaştırma Fiyatı

anjelik123

3 aylık 1,5 kg kedim için dün karma 1ve iç parazit yapıldı (04.08de tenizol hap yapmama rağmen iğnenin daha faydalı olucağını söylediler)
karma 2 28.08
Kuduz 14.09
Lösemi 1 29.09
Lösemi 2 16.10
Böyle sıralama verdiler ama kuduz için erken değilmi 6 aylıktan önce vurulmuyor diye biliyordum bilgisi olan yazabilirmi?
Diğer bir sorumda kedimin kalbine ultrasonla doçent bakıcak ve bunun için 500tl dediler ilk defa yaptıracağımız için fiyat bilgim yok uygunmu değilmi bilemedim bide kısırlaştırma içinde 500tl dediler uygunmu sizce? Erkek kedim bu arada

12 CEVAP

bbeyzvv

ayrıca kedi evden çıkmıyorsa lösemiye gerek yok

bbeyzvv

ayrıca hap yapmışken iğne uygulamak tamamen para için asıl hap daha etkili diye biliyorum bence acilen veterinerinizi değiştirin sizi dolandırmaya çalışıyor

sevvalcmn

kuduz aşısı 3 aydan sonra yapılabilir normal, kısırlaştırma fiyatı da normal, ama hap verilmişken iğne yapılması gereksiz ve kalp fiyatı fazla gibi

bbeyzvv

kısırlaştırma uygun
kuduz aşısı erken değil
biz hamilelik için ultrason çektirmiştik 100 istemişlerdi 500 çok fazla
kalbine neden bakıyorsunuz ki

mervevehubble

kısırlaştırma uygun ama kuduz aşısı için bence bekleyebilirsiniz 5-6 aylık olana kadar evden çıkmıyorsa

Kuduz aşısı 3 aydan sonra yapılır normal bence

kubraturan

Bence kuduz için 5 aylık olmasını bekleyin en azından. Kısırlaştırma fiyatı da benim gittiğimiz veterinerde dişi 275 tl erkek daha uygun oluyo hatta. Ama şöyle ki bizim veterinerin fiyatları diğerlerine göre bayağı uygun. Dişi kediye 1000 isteyen de var. Bence sizin veterinerdeki fiyat ortalama yani

limis

Karma ve kuduz seyahat sorasında alasın olur yaptırın onları yıllık olarak. Bizim de kedimiz için üniversiteden gelip hoca ultrasonla böbreklerine bakmıştı geçen ay. 400 ödedik yanlış hatırlamıyorsam. Bana fiyatlar normal geldi. Geçmiş olsun inşallah önemli bir şey çıkmaz.

Minikmuezza

Ic parazitle karmayi ayni gun yaptirmayin bir daha kotu de olabilirdi riske almayin bence bosu bosuna.karma 2 de 21 gun sonra degilmiydi sizi 15 gun sonra cagirmislar

anjelik123

Diğer kedilerim içinde aynı aşıları vurdular 15gün arayla vuruldu hiç bir sorun yaşamadık. Pamuğum için ateş halsizlik olabilir diye uyardılar şükürler olsun oda olmadı ama benim bildiğim 15gün arayla vuruyorlar. Kuduzuda 6 aylık olmadan vurdurmıcam dediğiniz gibi. Kısırlaştırma içinde bi kaç kişiye daha sordum uygun dediler birde şöyleki başka veterinerde kısırlaştıramam çünkü tomyi küçüklüğünden beri aynı veterinere götürüyorum ve kalbine göre doz vericek sıkıntı olsun istemiyorum. Herkese çokk teşekkür ederim vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için patili günler ????

anjelik123

Röntgen çektirmiştik midesi için vetimiz kalbinde büyüme farkettik o yüzden ultrasonla bakılacak kalbine tam emin olabilmek için. Dışarı çıkartmıyorum ama bütün aşıları yapılsın büyüdüğünde sadece karma yaptırırm. Kuduza gerek yoksa yani sonuçta evde onu yaptırmayabilirim. İç parazit içinde ben ağır gelebilir dedim ama bişey olmıcağını söylediler ama bir daha yaptırmıcam

AnneRoss

İstanbul'daysanız Fatih Hayvan Hastanesini öneririm.