İç Ve Dış Parazit ???? İğnesi Ne İşe Yarar

Simav7

Kedilerde iç ve dış parazit ne işe yarar iyi ve baya açıklamalı yazarsanız sevinir tşk :)

1 CEVAP

Kediler yedikleri şeylerden dolayı iç parazit oluşturabilir ve iç parazit olması durumunda tüyleri insanlar için risk taşır ancak iç parazit ilacı yapılırsa hiçbir sorun olmaz kedimiz ve kendi sağlığımız için bir hayli önemlidir.Dış parazit ise pireler için yapılır düzenli ilaç yapılan hayvanda pire görünse bile ilaç etkisiyle en geç 24 saate ölür.Evde besliyorum kedime pire gelmez düşüncesi yanlıştır çünkü insan dışarıdan eve getirebiliyor hiç farkında olmadan.Önlem alınmazsa bir hayli insanı ve hayvanı yoran durumlardır.Evdeki kedimde üç kez başgösterdi nerden geldiğini anlayamıyorsunuz.Bu noktada ilaçlar fayda gösteriyor.Evime aldığım sokak kendisinde epey bir iç parazit çıktı dışkısından gördüm eğer ilaç yapılmazsa bu hayvanda birikir.Bu ilaçlar petshoptan almakla olmaz veterinerde yapılması gerekir petshoplarda satılanların maalesef bi tesiri olmuyor denemiş biri olarak söylüyorum