Kedinin Ev Hali

abyso_os

sahiplenmek istiyorum. Ama ablamların istememe sebebi sürekli heryeri kurcalayacağını, heryere zıplicağını sürekli yatağının içinde dolaşcağını düşünüyor. Kediyle bizzat ben ilgileneceğim ama kedi ablamın bahsettiği gibi davranışları çok sık yapar mı? benim için sorun yok ama aile üyeleri...

22 CEVAP

ZehraBulutt

Yanlış anlaşılmadınız, aksine iyi ki sordunuz. Bir heves sahiplenilip sonra annem babam istemedi diyerek bırakılan çok kedi var, herkes sizin kadar iyi düşünse keşke.

abyso_os

teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz iyi ki varsınız :(. Umarım yavrunuz sağlıklı şekilde yıllar boyu yaşar sizinle. :)

Bikedi

Kedinin karaktrrine bagli aslinda. kimileri kedilerinin cok uslu oldugunu soyluyor. Benimki yaramaz mesela. Sarj aletlerini kablolari kopariyor, bardaklara kafasini sokuyor...ama halamin kedisi hic yaramaz degil. Cok sakin. Kardesimin kedisi de oyle. Kucagina al saatlerce sev sonra koltuga birak orada duruyor. Yani tamamen şans :)

ZehraBulutt

Yavruluk döneminde yaramaz olmayan kedi yok ama, büyüyünce sakinleşseler de gene her yere girip çıkıyorlar, her şeye burnunu sokuyorlar, meraklı canlılar çünkü.

gizemt77

Arkadaslar da bakimin zorluğundan bahsetmis ama bence sorumluluklari dusunurken en cok dusunulmesi gereken maddi yonu atlaniyor, kedimin bir ameliyati icin 3 bin lira odedim gecen hafta, muhtemelen taksi parasıydi, klinikte kalma ucreti vs. derken masrafım 4 bini bulacak. baska alternatifim yoktu ama gelirim olmasa tek secenegim uyutmak olacakti. illa olacak demiyorum ama yaslandikca kronik hastaliklari cikma olasiligi fazla - kaldi ki benim kedim henuz 2 yaşında- ona gore diyet mama duzenlenmesi gerekiyor, özel mama ucretleri de ates pahasi. bunlari anlatma sebebim, maddi manevi bakabilecek, gerekirse ailenize rest cekebilecek durumdaysaniz hic dusunmeden sahiplenin

abyso_os

teşekkür ederim bu arada geçmiş olsun yavrunuza. Ev alınca koltuk takımından önce kedi sahipleneceğim durum öyle gözüküyor :D

abyso_os

sahiplenmek istediğim kedi 8 aylık kısırdı. Yavru alırsam ilk kedim olduğundan belki zorlanırım diye düsündüm. Kısırlaştırma ücreti vs olmadıgından belki ailemin kafasına yatar diye düsündüm