Kediye Karışık Mama Vermek

heniy

Merhaba arkadaşlar 5 aylık bir kedim var , bir kaç mamayı karıştırıp veriyorum bunun ona bir zararı olur mu acaba bağırsak sağlığı açısından ?

13 CEVAP

Kesinlikle öneriyorum Royal Kitten- Pro Plan Kitten- Milss kitten bu üç mamayı birbirine harman yapıp veriyorum kedimde tüy dokme sorunu bitti. Dışkısında en ufak bi problem yok. Hayvanlarıda insanlar gibi görmek lazım. Her vitaminden alması gerek. Sadece tek tip tavuklu ürün yada farklı bir ürün kediye daha zarar verir bence.

Gizem8822

Ben karıştırıp veriyorum rc ve acana karıştıyorum kedime daha iyi geldi hem kabızlığı bitti hem de tüy dökümü oldukça azaldı

Siyammm

Hayır ama mamalar market maması veya kalitesinde verir

Ozge00

Doğru değil bu bence, yanlış. Tek mama kullanın. 4-5-6 ayda bir değiştirebilirsiniz mamasini. Öyle yapıyorum ben şahsen. Birkaç mamayi karistirip vermek yanlış, kediye zarar da verebilir.

ZehraBulutt

Karıştırmak bence de iyi olmuyor. İshal, dışkıda kan gibi şeylerle karşılaştım ben karışık mama yediklerinde.

Bikedi

Bizimki kendi mamasi haricinde degisik mama yediginde midesi bozulup kusuyor conku hepsi formul mama etken maddeleri birbirini farkli sekilde etkiliyor olabilir. Ama bizim sitede bir anne kedi var herkes hergun onune degisik mamalar koyuyor kendisi benim kediden daha saglikli gorunuyor:)

heniy

Karıştırıp veriyorum derken çok fazla bir mama değil numune mama gelmişti bende 100 gr kadarını yarım kilo mamanın içine döktüm .Sürekli aynı şeyi verince yemiyormuş gibi geliyor farklı birşey verince merak edip yiyyor.Ama zararlıysa karıştırmamak daha iyi tabiki .

Warriorsans

Bence karıştırılabilir ama temkinli ilerlemek gerekir ve çok fazla mamayı karıştırmamak gerek

Deniz1741

Ben hills ve proplanı karıştırıyordum arada. Veterinerim uyardı doğru olmadığını söyledi. Bir daha karıştırmadım bende.

poverpuff

ben mama alıştırma olayınd bile karıştırmıyorum. bizimki karışık sevmiyor. yemiyor. yanyana koyuyorum bi ögün ondan bi ögün ondan yiyor. asla karıştırmıyor. hangisine geçmek istiyorsak çogaltarak geniş bi zamana yayıyorum.. o kendisi ayarlıyor. karışık mama alerji sebebi olabiliyor. sizinki küçük ama kedinize göre davranmak en iyisi. takip edin..

aeri-l

Benim karışık verdiğim dönemlerde oldu fakat şu an iki üç mamayı farklı kaplarda veriyorum. Çünkü evde tek kedim yok birden fazla kedi olunca herkesin damak tadı farklı oluyor isteyen istediğini yiyor. Bir sorunla karşılaşmadık.

Benim kızım çok iştahsız ve seçici sevdiği mamayı bulana kadar deli gibi mama denedim mecburdum çünkü çok zayıftı. Şu anda kullandığım mamaya 1/5 oranında başka mama karıştırıyorum çünkü o diğer mamaya düşkün. Çok şükür ne dışkılamasında ne de midesinde sorun yaşamadık. Her kedi farklı bünyeye sahip siz deneyip bulacaksınız iyi mi kötü mü reçetesi yok mama olayı değişik bir düğüm maalesef.